Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Prominentny felietonista “opozycyjny” - cynglem Gazety Wyborczej !?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jest to znak skorumpowania , bo tam, gdzie chodzi o pieniądze, a założenie telewizji to kosztowne przedsięwzięcie, może dojść do korupcji, czy znak obrośnięcia w piórka i wyluzowania , odpuszczenia sobie swojego własnego radykalizmu,

 

Autorska strona pani Dyrektor ds. programowych nowo powstającej telewizji, zaserwowała felieton poświęcony wątpliwościom związanym z powstającą TV Republika. Felieton ostro krytykuje czołowych graczy, prominentnych założycieli tego projektu. Poddaje w wątpliwość jej niezależność, jak też dwóch głównych rozgrywających -Tomasza Sakiewicza - wiceprezesa ds. marketingu i rynku abonenckiego, oraz Rafała Ziemkiewicza współzałożyciela Telewizji Niezależna TV. Podejrzewa nawet korupcję, koterię, wręcz łapownictwo.

Powodem tej krytyki jest polemika Piotra Lisiewicza z Rafałem Ziemkiewiczem zamieszczona w weekendowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennej, a dotycząca katastrofy smoleńskiej.

Jak pisze felietonista - … dla każdego dziecka w Polsce jest jasne, ze w Smoleńsku doszło do zamachu poprzez dwa wybuchy, nie wiemy jeszcze tylko jak te wybuchy zaistniały, czy była tam bomba, czy doszło do zestrzelenia czy może raczej do sabotażu. Niemniej pan Ziemkiewicz …sądzi raczej, że decydującą role odegrały błędy naziemnej kontroli lotu.” -oraz że- “…jako obstawianie zera (w ruletce) odbieram np. głoszenie jako rzeczy pewnej i udowodnionej, ze w Smoleńsku doszło do zamachu.”

Ta wypowiedz zmusiła autora do „przetarcia oczu ze zdumienia”, do której to czynności zmusił nie kto inny, lecz Rafał Ziemkiewicz - „prominentny felietonista “opozycyjny” piszący jakby był cynglem Gazety Wyborczej albo jakimś innym ich autorytetem”.

Autor felietonu „Cena za TV Republika?”, rozumiejąc np. Marka Kondrata, który twierdził w wywiadzie dla Onetu „że dla niego jest jasne, ze to nie był zamach.Kondrat przyznaje się też do tego że - „włączył się onegdaj w kampanie wyborcza ze strachu przed powrotem Kaczyńskiego do władzy.”

Twierdził też, że - „rozumie takich ludzi, to lemingi, które maja taki “mental disorder” ze panicznie boja się Premiera Jarosława. To można nawet leczyć, może kiedyś powstanie nawet jakaś klinika do leczenia tego schorzenia, albo specjalne oddziały w szpitalach w całym kraju, bo to schorzenie dość powszechne w Polsce. No, ale Ziemkiewicz? Rozumiałbym, ze dostał grypy, przeziębienia jakiegoś, bo zima ostra, załapał kataru gdzieś w autobusie albo w pociągu od innych chorych pasażerów. Ale to?!.

Nie kryje swojego oburzenia, bądź przynajmniej swych wątpliwości. Wątpliwości tym większych, że zaraz po Ziemkiewiczu, na warsztat rzuca kolejnego "bohatera" i treścią felietonu w ten sposób z nim się rozprawia - „ …tuż przed Świętami, red. Sakiewicz dość ostro potępił reżysera Grzegorza Brauna za jego słowa o rozstrzeliwaniu zdrajców. (...) Zrobił dokładnie to, czego można by się było spodziewać po Gazecie Wyborczej.”

Jaka jest więc cena za „niezależność”, „prawicowość”, „słuszność i bezkompromisowość” nowego projektu?

Jaka jest cena ludzi, którzy dla autora „Ceny za TV Republika” - „byli przykładem"że się "tak trzymali przez te wszystkie lata".

Więc co się stało teraz? -  "że nagle reżyser Braun jest bee, ze wracamy do kwestii wiary albo nie w zamach”, że „wracamy w naszej narracji do punktu wyjścia, zaprzeczając wszystkim faktom?

Ponadto dopytuje -„O co tu chodzi?. (…) Czy jest to znak skorumpowania , bo tam, gdzie chodzi o pieniądze, a założenie telewizji to kosztowne przedsięwzięcie, może dojść do korupcji, czy znak obrośnięcia w piórka i wyluzowania , odpuszczenia sobie swojego własnego radykalizmu, czy chęć włączenia się w nurt mainstreamowy, to nie wróży dobrze na przyszłość tej inicjatywie.”  

Konkludując swój tekst pytaniem - „Czy wiec spuszczenie z tonu, ugładzenie się i “ucywilizowanie” to cena, którą trzeba zapłacić establishmentowi za możliwość powołania TV Republika? Jeśli tak, to jest to straszna cena, cena właściwie można powiedzieć, takiego harakiri.”  - autor wskazuje że ostatnie wypowiedzi prominentnych uczestników projektu Republika TV, nie napawają optymizmem. Są zwiastunem „misyjności” projektu - zwycięstwa doraźnych zysków nad wolnością słowa, nad niezależnym dziennikarstwem.


Wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke


ewastankiewicz.wordpress.com/2013/01/04/cena-za-tv-republika/

KOMENTARZE

 • ....
  Podoba mi się tytuł. Lisiewicz to ten co twierdzi, że jak nie wierzysz w zamach to nie możesz być patriotą. Co za deb.....
 • @Autor
  Trochę to nieprzejrzyście napisane niestety.
 • Wszystkich tych znakomitych Polaków popieram i proszę o modlitwę
  za nich !
  "...Wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke..."

  Oby tylko się udało przełamać monopol reżimu !
  W takiej strasznej sytuacji pozostaje się za nich modlić do Maryji Dziewicy oraz Syna Bożego Jezusa o łaskę i wsparcie tego dzieła !
 • Kłótnia w rodzinie?
  albo powolne wycofywanie się rakiem z TV...po hurra optymizmie przejdą do porządku dziennego jak z Namiotem. A nosiło się namiot na bucie...
 • .
  Przeczytałem 1/3 artykułu i nie wiem o co chodzi?
 • @ AUTOR
  Artykul ciezko, niezbyt zrozumiale napisany. Chyba potrzebuje go pan doszlifowac?

  Jak rozumiem, krytykuje w nim pan Ziemkiewicza za watpienie, ze w Smolensku byl zamach?

  Przy okazji, Ziemkiewicz w ogole jest, moim zdaniem, postacia niegodna zaufania. Z powodu jego manipulacyjnosci, arogancji, chwalenia Balcerowicza, oczerniania o. Rydzyka, umawiania sie na wodke z Durczakiem, branie udzialu w grillu z "koniem," gadanie ze moze zaprzyjaznic sie z muchniakiem, itp.

  Redaktorek co to i Bogu swieczke i diablu ogarek.
 • @jazgdyni 20:35:45
  No właśnie.
  Doczytałem do końca i stwierdziłem, że albo ja jestem głupi albo szanowny Autor.
 • Tekst!
  Drogi Panie! Przez pół tekstu nie mogłem zrozumiec, o kogo chodzi, o jaki felieton, przez kogo napisany, kto to jest "dyrektor programowa" powstającej (jakiej?) telewizji! Trzeba podac nazwiska, trzeba podac linki, trzeba podać, o co chodzi!!!
 • @ Autor
  Prosimy o jasność w tekście. Proszę nie lekceważyć taką nonszalancją czytelników.

  Szkoda, bo zrozumiałe fragmenty - smakowite.
 • WS
  No i co ? .....
  Ziemkiewicz nie może mieć prywatnego poglądu na katastrofę smoleńską ?
  Tym bardziej, że on deklaruje, że w zasadzie nie wie co tam się stało.
  Ale niezależnie od tego co tam się stało, czy kttoś potrafi wyjaśnić dlaczego do samolotu wsiadło jednocześnie kilkadziesiąt osób kluczowych dla funkcjonowania państwa ?
  Nikt ich do tego przecież nie zmuszał .
 • " Niezależni"
  Jeśli ta telewizja ma być tak " Niezależna " jak portal , to ja gratuluję . Portal gdzie panuje totalna cenzura , a cenzorskie sito nie przepuści żadnej , krytycznej wypowiedzi . Panom Sakiewiczowi i Ziemkiewiczowi już dziękuję . Stworzyliście panowie Onet Bis , z małą różnicą , na Onecie przechodzą czasami niewygodne posty , u was nie ma takiej możliwości . A przy okazji...............Panie Ziemkiewicz , jak samopoczucie po grillu z Giertychem i co wspólnie ustaliliście ?
 • @archeo 22:00:46
  a Brauna to już nie zaprosili!!!!!
 • @archeo 22:00:46
  Osobiście jestem zdania, że nawet gdyby Trójca Święta (+ Najjaśniejsza Panienka) jednogłośnie nad wyraz pozytywnie odniosła się do modłów całego Narodu to i tak inicjatywa jest skazana uwiąd wstępny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY