Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Zdążyć na czas !!! - nieufność czy hucpa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS nie osłabi rządu ani premiera, ale wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska jest już gotowy. Prof. Piotr Gliński, kandydat na premiera "rządu technicznego", będzie zabiegał o zbudowanie poparcia dla wniosku PiS.

Hofman zapytany o wcześniejsze wypowiedzi polityków PiS, m.in. Brudzińskiego, że na czas negocjacji w sprawie budżetu unijnego PiS nie będzie podejmować działań, które mogłyby być odebrane, w ocenie opinii międzynarodowej, jako próba osłabienia pozycji Donalda Tuska, odpowiada - „Jako konstruktywna opozycja,PiS nie osłabi„legitymizacji Tuska” i jego pozycji”. Nie będzą jednak czekać na jego złożenie do połowy roku -„bo to chyba zbyt długo”

Jak zapewniła Beata Szydło- „przygotowany wniosek obejmuje wszystkie obszary, za które odpowiada rząd. Położyliśmy przede wszystkim nacisk na sprawy funkcjonowania państwa, gospodarkę, finanse państwa sprawy społeczne”.Adam Hofman potwierdza że „wniosek będzie długi, ale nieprzesadnie długi, gdyż zarzutów jest wiele, a ocenia on praktycznie każdą dziedzinę życia i to, co PO zepsuła przez ostatnie 5 lat.O tym iż będzie on nad wyraz merytoryczny ma przesądzić fakt, iż prace nad nim koordynował sam prezes Kaczyński.

 

 PiS nie ma żadnego pomysłu na bieżącą politykę i pozytywny przekaz - jeśli chodzi o państwo - dlatego powraca do wniosku, który jest już mocno zaśniedziały - oceniają posłowie PO - Trochę mi żal profesora Glińskiego, ...  Tego, że nie zorientował się, jak groteskową rolę przypisał mu Jarosław Kaczyński. Profesura obliguje i człowiek z takim wykształceniem powinien mieć większe rozeznanie w tym, co jest realne, poważne, a co naraża na śmieszność, w tym przypadku akurat jego osobę -  dodaje Grupinski

KOMENTARZE

 • wszyscy won!!!!
  PiS jest taką samą marionetką stworzoną przez służby specjalne jak PO. PiS służy utrwaleniu zdobyczy „Okrągłego Stołu”, PiS ochoczo podpisuje się pod hasłami umocnienia Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński traktat lizboński osobiście i przez Brata negocjował, jako premier go parafował, PiS za nim w Senacie i Sejmie głosowało, a śp. Lech Kaczyński go podpisał. II Komuna utworzona na mocy układu Jaruzelski Geremek jest państwem , które w kwestiach politycznych programowo zmierza do całkowitego pozbawienia obywateli praw politycznych , a w kwestach ekonomicznych opiera się na zbudowaniu eksploatowanej klasy spłeczno ekonomicznej j zbliżonej do helotów i chłopstwa pańszczyźnianego.

  Teraz mamy cyrk z „konstruktywnym wotum nieufności”. PiS na premiera zaproponowało nie kogoś z własnych szeregów, ale rzekomo bezpartyjnego prof. Piotra Glińskiego. Tyle tylko, że okazuje się, iż prof. Gliński to człowiek Unii Wolności. Z jej listy startował do Sejmu. Jest członkiem Collegium Iwisibile, w którym funkcjonuje cała czołówka UW. W programie Młodzież kontra (14.X.12) na uwagę, że PiS nie dogada się z Ruchem Palikota prof. Gliński powiedział: „ale może ja się dogadam”. Wydaje się dziwne, że poważny profesor dał się wystawić „na zająca” do głosowania, które musi przegrać. Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński obiecał mu coś poważniejszego, np. premierostwo przy swojej prezydenturze. Kaczyński na pewno będzie startował na prezydenta, a w wyborach parlamentarnych PiS musi wystawić kogoś jako potencjalnego premiera. W tym kontekście pojawia się znowu pytanie o wiarygodność PiS-u jako partii prawicowej. W polityce każda partia, każdy premier, w końcu się „zużywa”. Trzeba się liczyć z tym, że po Platformie Obywatelskiej do władzy dojdzie opozycja, czyli zapewne Prawo i Sprawiedliwość. Mamy nie najlepsze perspektywy z tym związane. PiS uchodzi za partię prawicową z programem ultrakatolickim. Ale czy taką będzie, można mieć wątpliwości, znając jej poprzednie zachowanie, gdy była u władzy, na przykład w sprawach obrony życia nienarodzonych, czy uczciwości wobec koalicjantów.

  prezes PiS od kilku miesięcy starannie odcina się od narodowców. dziwne zachowanie jak na prezesa partii prawicowej. jeżeli kaczyński jest tym za kogo się podaje to powinien jak najszybciej doprowadzić do zawarcia sojuszu z RN i MW. a jak widać prezes nie dość że nie chce rozmawiać to próbuje zwalczać narodowców. wniosek z tego jeden wszystkim którym bliskie są ideały prawicy powinni jak najszybciej przenieść sympatie na p.Winnickiego a prezesa i pis posłać na śmietnik historii gdzie jest jego miejsce.

  W tej partii było zbyt dużo niekonsekwencji, których nie da się ukryć pod naprędce tworzoną warstwą patriotycznych haseł.
 • @kserkses 19:49:56
  bo to tak, ... .Jak to było? "jestem za, a nawet przeciw"?
 • @kserkses 19:49:56
  Popieram . WSZYSCY WON !

  Najwyższy czas na odwszenie polityki polskiej.
 • Nawet w rządzie fachowców (technicznym) premier musi być politykiem
  Rolą premiera jest organizacja i nadzór pracy rządu. Ministrowie winni być fachowcami, premier musi poruszać się w polityce, organizować sojusze dla realizacji celów swego rządu. Prof, Gliński nie ma żadnego w tym doświadczenia. Kim mógłby być? Tylko marionetką w ręku Kaczyńskiego. Tylko, że dla tworzenia takiej sytuacji trzeba wygrać wybory i mieć większość w parlamencie. Czy ktoś o zdrowych zmysłach może przypuszczać, że taki manewr przejęcia władzy się powiedzie. Pozostałe partie potracą rozum i oddadzą władzę Kaczyńskiemu na tacy?
  Kaczyńskiemu zamarzyły się czasy Marcinkiewicza? Mam nadzieję, że nie, bo to byłby już wiadomy dowód, iż całkowicie utracił kontakt z rzeczywistością. Myślę, że szykował kogoś innego, poważniejszego. Ten mu odmówił stąd Gliński trafił się jako zapchajdziura.
  Tak więc będziemy świadkami hucpy sejmowej bez najmniejszego znaczenia dla układu władzy w Polsce. Tylko jakie korzyści osiągnie PiS z kolejnej przegranej akcji?
  Szkoda tylko Glińskiego, już nigdy w swych pracach nie będzie traktowany jako niezależny ekspert. Czy warto było dla zostania jednodniową gwiazdą?
 • 1
  Nie wiem jak naiwnym trzeba byc zeby wierzyc w zabawe wojny PO-PIS. Jak tylko PO sie powinie noga to Kaczynski zawsze cos pierdolnie i wszystko wraca do normy. Dam sobie dwie rece obciac ze 5 przecietnych komentatorow na NE merytorycznie rojechalo by PO, a sztab PiarOwcow w PIS nie daje rady, zenada !

  Oni sie bawia w dwie kur**, a wiadomo ...

  Najgorsze ze Polakom wmawia sie ze maja tylko taki wybor - bo reszta sie nie liczy.
 • @kserkses 19:49:56
  prezes PiS od kilku miesięcy starannie odcina się od narodowców..."

  a któż to są ci narodowcy, że prezes musi się z nimi dogadywać???? a może na odwrót, o nich się tylko chlapie, może Zawisza? Winicki ? może jeszcze Wierzejski ????? kim oni są, że tak ważni, bez nich ani rusz, to oni powinni mieć w tym interes, by zaistnieć, dogadać się z PiS.

  Pierdzielenie o utrwaleniu stołu zdrady przez Kaczyńskich, to jedno z największych bredni, rodu Wierzejski, skończcie z tym, bo na wymioty bierze, a wstąpienie do UE zdecydowało społeczeństwo, inaczej trzeba będzie takich powielaczy bredni nazywać po imieniu, durniami, co innego wstąpić, a co innego bronić tam swoich należnych praw, a to możemy zrobić, przy okazji, niech mi taki jeden z drugim powie, z kim mieliśmy iść, z sowietami?? niech was krowa rozdepcze, ręce opadają.
 • @FanDaVinci 23:50:47
  .
  FanDaVinci:
  ".........Pierdzielenie o utrwaleniu stołu zdrady przez Kaczyńskich, to jedno z
  największych bredni, rodu Wierzejski, skończcie z tym, bo na wymioty
  bierze, a wstąpienie do UE zdecydowało społeczeństwo, inaczej trzeba będzie
  takich powielaczy bredni nazywać po imieniu, durniami, co innego wstąpić,

  a co innego bronić tam swoich należnych praw, a to możemy zrobić, przy
  okazji, niech mi taki jeden z drugim powie, z kim mieliśmy iść, z sowietami??
  niech was krowa rozdepcze, ręce opadają........"
  ==================================================

  Ten "ruch narodowy" coraz bardziej wygląda na ściemę :))

  Chodzi o rozbicie prawicy a nie jej tworzenie :)) już widać wyraźnie, że

  Winnicki i Zawisza podążają za jaruzelowym Kóniem i pewnie wkrótce

  zbratają się już oficjalnie z komuną :)) - ich ataki na PIS są bardziej zajadłe

  niż te od michniczo-sld-owskiej sfołczy :))

  Pzdr
 • @kserkses 19:49:56
  glupcze zamilcz,kaczynscy nic by nie negocjowali jak ty to ujalaes gdyby chociaz mieli madry narod za soba a nie takich polglowkow jak ty
 • @kserkses 19:49:56
  i jeszcze jedno kmiotku ,nie szczekaj tu ,tylko trzeba bylo wyjsc na ulice przeciw podpisaniu traktatu lizbonskiego,ty i cala reszta tej choloty co to potrafila w kolejkach ustawiac sie do ambasad i glosowac na hyzego ruja,a uwierz mi gdyby wyszlo takich baranow jak ty z 200 tys,wtedy S.P.Prezydent Kaczynski napewno by nie podpisal tego ,szczegolnie ze nie spieszyl sie z tym pomimo nagonki ze wszystkich stron o czym ty pajacu juz zapomniales.Z drugiej strony potrafisz tu tylko szczekac i ujadac jak kundel z GW,zreszta o czym my tu mowimy???proptestowales kmiotku chociaz przeciwko wprowadzeniu wieku emerytalnego na poziomie 67 lat???bo szczerze watpie ,a smiesz bredzic tu cos o Kaczynskich
 • do wielu "fajnych" a dziwnie myślących ludzi
  Nie wiem skąd bierze się przekonanie, że polityk może być największą kurwą i może dowolnie zmieniać swoje poglądy, przynależności, postawy etc.
  Z drugiej zaś strony "dobry polityk", "nasz polityk", "nasz ruch narodowy" i jego przedstawiciele, tu zebrani blogerzy - patrioci, to nie mogą mieć nawet różnych zdań w kwestiach cząstkowych. No jak się mają Polacy nie kłócić skoro wszyscy jak modelowi narcyzi - tylko im nieco inne zdanie zaserwować i już mają wroga, rozchodzą się ze swoimi sympatiami i walą najcięższymi oskarżeniami?!?! Czytałem ostatnio kolejną wypowiedź Winnickiego i mimo, iż była dla PISu w części krytyczna, to nie można chyba zakładać, że od razu jedna drugą stronę "odrzuca", "zdradza" etc.
  Rozumiem też akcentowanie swoich interesów przez PIS i nie przyklejanie się do niektórych inicjatyw, które wiadomo jak są w mediach przedstawiane. Kiboli a nie kibiców już do PISu przyklejano itd. Dopuszczam jednak myśli, że różne sojusze zbudować można, bo wbrew pochopnym twierdzeniom jest sporo środowisk o zbliżonych celach. Może też z czasem będą mogły występować razem, będą silniejsze i odporniejsze na działania strony przeciwnej.
  Odnoszę też wrażenie, że to co zarzuca się tu partiom "prawicowym", centrowym, środowiskom narodowym, konserwatywnym, zaczyna się często śród komentujących.
 • Polacy to Naród, nie nie Naród tylko zbieranina, z przewagą durniów.
  Wszyscy, którzy głosują na gnidy pokroju tuska, kaczyńskiego, millera, pawlaka tudziez inną magdalenkową hołotę to albo sprzedawczyki albo durnie.
 • nie podoba mi się
  Nie podoba mi się wrzucanie wszystkich do jednego wora. Mimo, iż zwolennikiem zagorzałym Kaczyńskich nie byłem, to jednak nie wyobrażam sobie porównywania Tuska i Kaczyńskiego. Równie dobrze można byłoby porównać zabójcę i złodzieja..., bo zarówno złodziej jak i zabójca są "przestępcami"...
  Uważam za szkodliwe takie zestawienia, zaś osoby to głoszące za prowokatorów albo głupców, którzy często pozują na "świętych z poza układu", zaś sami nie widzą utopijności swych oczekiwań. Można sobie stawiać na jedną grupę (prawicowych konserwatystów, narodowców, PIS, itd. itd.) i przy niej lokować swoje sympatie. Jednak wiedząc równocześnie, że każda z osobna "sobie nie poradzi", to jak ocenić takie zachowanie? Naiwnością czy głupotą?
 • Haha, zabawne...
  "O tym iż będzie on nad wyraz merytoryczny ma przesądzić fakt, iż prace nad nim koordynował sam prezes Kaczyński."

  Hahaha... Myślałem że padnę jak to przeczytałem:) Nie wiem czy oni w tym PiS są na prawdę tak durni i w to wierzą czy tylko boja się że ich prezes za zbyt mały serwilizm wyruguje jak niegdyś rugował swoich idol prezesa "Chorąży Pokoju" Józef Wissarionowicz Dżugaszwili?
 • @Rusticulus 09:28:50 - Polacy To Naród - A Polskojęzyczne Durnie to Niepolacy !!!
  .
  Rusticulus:
  "Polacy to Naród, nie nie Naród tylko zbieranina, z przewagą durniów.
  Wszyscy, którzy głosują na gnidy pokroju tuska, kaczyńskiego, millera,
  pawlaka tudziez inną magdalenkową hołotę to albo sprzedawczyki albo
  durnie."
  =================================================

  POLACY to NARÓD !!! i są obecnie mniejszością w

  polskojęzycznej POPULACJI zamieszkującej Polskę !!!

  Natomiast takich durniów jak ty nie zalicza się do

  Narodu Polskiego.
 • @koniecPOLSKI 08:26:38
  .
  koniecPOLSKI:
  "@Zbigniew-Grzymski 01:13:59
  Jakim sposobem MNIEJSZOŚĆ może zdobyć władzę i rządzić oraz utrzymać
  się przy władzy i to nieprzerwanie przez 70 lat ?
  Jeden jedyny sposób to "rozbijać" wszelkie tworzące się Partie opozycyjne,
  dzielić,opluwać ,zohydzać,pomawiać i oczerniać a w końcu pozostałych
  niezłomnych oponentów "eliminować" fizycznie............"
  ===========================================

  I tak to funkcjonuje !!!

  Historia zna wiele przykładów gnojenia narodów POprzez obcą

  pasożytniczą, dywersyjną, barbarzyńską agenturę - jak choćby

  podbicie Chin przez hordy Mongołów !!
 • Rządy upadają 1 głosem
  i może to się zdarzyć tak w tym przypadku.
 • @darekhh 02:55:08
  1) proszę mnie nie obrażać bo ja pana nie obrażam.
  2) prawda was wyzwoli
  3) jest pan użytecznym idiotą
  4) proszę wpisać coś obaliłoby moje tezy a nie jakieś pierdoły
 • Absolutnie!!
  Popieram : wszyscy won!!! No co tu jeszcze robicie? Won, wszyscy.....a w pierwszym rzędzie ci najlepiej poinformowani co są lepiej zorientowani od tych co wiedzą bardzo dużo ale nie tyle co ci z grupy wszystkowiedzących.
 • @FanDaVinci 23:50:47
  obejrzyj sobie, posłuchaj o czym mówi. to może zrozumiesz czym różni się od "jedynie słusznej opozycji"
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZUsADIvg48o&list=UUrVn_QhQKQEHq9cbxr0uFqg
 • @kserkses 11:49:53
  Pan Marian Kowalski jest urodzonym przywódcą. Wysłuchałem, mam nadzieję, większości jego wystąpień. Ten Pan nie chce przewodzić RN – on chce aby młodzi ludzie przewodzili temu ruchowi i aby w przyszłości chwycili stery tego państwa.

  Z tego powodu ten Pan jest niebezpieczny. Pójdę za nim, będę pilnował czy nie zbacza z kursu (kontrola jest podstawą zaufania) ale pójdę.
 • kserkses
  W pełni popieram . To troszkę jak z filmem Woody'ego Allena " Wszystko co chcielibyśmy powiedzieć o PISie , a boimy się mówić " :) . PISowi nie zależy na przejęciu władzy , to widać aż boli . Myślę , że chłopcy umówili się , a teraz działają wedle zasady ...........dziel i rządź . Więc dzielą i rządzą .
 • @Ptasznik z Trotylu 20:01:33
  http://www.youtube.com/watch?v=nKQPOtm9Krc

  Jeśliby PIS poważnie myślał na poważnie o tym by prof.Glinski był Premierem, zrobiliby mu chociaż stronę internetową... :/
 • @kserkses 19:49:56
  POPIERAM. Wszyscy WON z Pis-em włącznie.
 • @katerina404 04:13:07
  racja

  fikcyjny pluralizm
  ordynacja wyborcza która czyni z demokracji pajdokrację
  rozkurwione sądownictwo /wybaczcie za bluzg-ale inaczej się nie da/
  zerowa polityka bezpieczeństwa narodowego/czytaj-ostatnia strategia
  zmiksowane prawo bez ładu i składu
  brak przepisów umożliwiających odzyskiwanie majątków pochodzących z działalnosci zorg.g.przestępczych;
  brak równoważnych winie przepisów odnośnie odpowiedzialności karnej osób pełniących funkcje publiczne;
  zależność służb od szefa RM;
  i mogę tak wymieniać do rana

  czy komuś się wydaje, że ja tu intelektem zabłysnęłam?
  nie-to wie już każdy przedszkolak, ale pierdzielona inteligencja próbuje ciagle na tym syfie ugrac coś dla siebie, dlatego nigdy w niego nie uderza;

  pytanie do pktu pierwszego-kto wiec się da nabrać na podstawę, czyli istnienie pluralizmu?

  spytajmy może w przysejmowym hotelu, barze,restauracji ..albo w Mariocie na 9 tym?

  albo od razu zrobią Okrągły Stół Reaktywacja, może trupa Polskę da się jeszcze ujechać! Już praktycznie nieżywy, zatruta krew płynie, to może...jaki gruby zdzicho, rycho...coś jeszcze wyciśnie.

  Ale bajek o pluralizmie już niech nie zapodają, bo się naprawdę wymiotowac chce.
 • B)
  http://www.youtube.com/watch?v=mqapojaUWV0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY