Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicz zaskarża płk. Ireneusza Szeląga, czy zostanie odwołany?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Zapraszam rządowych ekspertów na debatę w styczniu, na neutralnym gruncie jednego z uniwersytetów" – mówi Antoni Macierewicz

To już ponad 32 miesiące od narodowej tragedii  pod Smoleńskiem i ponad dwa lata prac Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 roku, pod kierownictwem b. Ministra Antoniego Macierewicza. W ubiegły piątek 14 grudnia br. w Sejmie odbyło się ostatnie przed świętami Bożego Narodzenia posiedzenie w/w zespołu, na którym oprócz parlamentarzystów, przedstawicieli rodzin i przyjaciół ofiar poległych w Smoleńsku pod Katyniem, gościem był Pan Jan Bokszczanin, przedstawiciel producenta detektora MO2M, używanego  do badan wraku tupolewa.   

                                

Pan Bokszczanin na tym posiedzeniu powiedział, że „nie może się zgodzić ze stwierdzeniem niektórych osób, że jeśli takie urządzenie wskazuje na jony trotylu, to mogą to być także jony innych substancji”. „Jeśli w/w urządzenie i jeszcze inne urządzenia wskazują trotyl, to prawdopodobieństwo, że nie był to trotyl jest dla mnie równe zero” – stwierdził ekspert. Podczas tego posiedzenia Pan Jan Bokszczanin ze swoim współpracownikiem zaprezentował rzeczywiste walory w/w urządzenia i zademonstrował jego działanie na inne substancje niż trotyl, takie jak perfumy, kosmetyki, plastik i inne produkty, na które to urządzenie nie reagowało. Ten eksperyment obalił fałszywe tezy Prokuratora Wojskowego płk. Szeląga wypowiadane na konferencji prasowej i w komunikacie z dnia 6 grudnia 2012 r. gdzie stwierdził, iż „Podczas badań przeprowadzonych na przełomie września i października br. biegli pracujący wraz z prokuratorem strony rosyjskiej nie stwierdzili na wraku samolotu TU 154 M 101 trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego”.   

Na zakończenie tego posiedzenia przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M Antoni Macierewicz zaproponował skierowanie wniosku do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o odwołanie Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie płk. Ireneusza Szeląga wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. W tym wniosku wyliczono wiele niezrozumiałych działań pana Prokuratora Szeląga, które mogą wskazywać na złą wolę w wyjaśnianiu narodowej tragedii pod Smoleńskiem, gdzie zginął Prezydent RP śp. Lech Kaczyński wraz z małżonką i 94 przedstawicielami różnych środowisk, w tym władz państwowych i naszych przyjaciół.

Przez te kilkadziesiąt miesięcy uczestnicząc w posiedzeniach w/w zespołu Antoniego Macierewicza i na konferencjach, nawet tych naukowych, mogłem zaobserwować systematyczne obalanie kolejnych fałszywych tez przedstawicieli władz państwowych i prokuratury. W tym miejscu należy przypomnieć choćby przeszukanie i przekopywanie miejsca tragedii w Smoleńsku zapowiadane przez Panią Minister Kopacz i obecność odpowiednich polskich służb przy  złożeniu ciał ofiar do trumien w celu przetransportowania Ich do rodzinnego kraju. Pamiętam zdarzenie na Lotnisku Okęcie i ten przylot ciał ofiar z Rosji, po odczytaniu przez oficera nazwiska mojego przyjaciela Stefana Melaka, podeszliśmy z całą rodziną przed samolot, skąd procesjonalnie przeszliśmy za trumną Stefana, przy której modliliśmy się ponad godzinę. Po chwili ktoś podszedł do nas i zwrócił nam uwagę, że trumna z tabliczką Stefana Melaka stoi po przeciwnej stronie."Od samego początku nie jesteśmy pewni czy w Stefan spoczywa w swoim grobie i w jakim stanie rosyjscy „barbarzyńcy” złożyli jego ciało do trumny po wyjeździe rodziny z Moskwy."

Dotychczasowe ekshumacje m.in.: Anny Walentynowicz, Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego, Ks. Zdzislawa Krola czy Ks. Rektora UKSW Ryszarda Rumianka, którego ciała nadal nie odnaleziono obrazuje nam brak szacunku dla zmarłych, nie tylko przez Rosjan, ale też przedstawicieli Polskich instytucji, którzy dopuścili nawet do tego, że naszych przedstawicieli  pochowano przykrytych workami foliowym, a przekazane przez najbliższe rodziny ubrania położono na nich.

Pamiętam pewną wypowiedź z września 2011 r. jednego z polityków PIS, który na moje stwierdzenie, że namawiamy z Andrzejem Melakiem wiele rodzin ofiar poległych w Smoleńsku do składania do Prokuratury Wojskowej zbiorowych wniosków o ekshumację swoich najbliższych. Nie oczekiwanie usłyszałem: „a czego zamierzacie szukać w tych trumnach, przecież tam jest jedynie błoto”, bez zastanowienia odpowiedziałem „przecież Pani Minister Kopacz powiedziała, że zostały rozpoznane wszystkie ciała ofiar”. „A co miała powiedzieć i co chcecie znaleźć w tych trumnach?” stwierdził rozmówca, „a może śladów jakiś substancji wskazujących na zamach” – stwierdziłem. „Przestańcie snuć teorie spiskowe to była zwyczajna katastrofa, wypadek” - odpowiedział rozmówca.                                                        

Ciekawi mnie, a pewnie i Państwa co by dziś odpowiedział ten polityk, po odrzuceniu teorii pancernej brzozy przez naukowców międzynarodowych czy fragmenty zdeformowanej konstrukcji skrzydła samolotu świadczącej o silnym odśrodkowym rozerwaniu zauważalnym przy silnych eksplozjach.

Upokarzano przez długie miesiące śp. generała Andrzeja Błasika i lotników, a nawet płk. BOR, tych wszystkich, którzy jak się okazuje nie mieli najmniejszego wpływu na tą dramatyczną narodową tragedię i jej niewyobrażalne skutki. Jednak głęboko wierzę,że prawdę o tamtym dramatycznym wydarzeniu uda się odsłonić i wskazywać winnych przelanej krwi przedstawicieli Polskiego Narodu.

 

 

Ryszard Walczak

Radny Powiatu Wołomin  

Prezes Ruchu „Rozwoju Gospodarczego Polaków”

KOMENTARZE

 • @ autor
  Co to znaczy zaproponował?
  Kieruje wniosek, czy nie kieruje? Z tego co wiem red. Pietkun jest w posiadaniu dokumentów świadczących o tym, że sąd wojskowy nakazał wszczęcie śledztwa w sprawie o przestępstwo umyślne popełnione przez płk Szeląga. Może warto przekazać je również Panu Posłowi?
 • @swordfish 15:58:47
  tekst jest tekstem nadesłanym, który uznałem za tyle istotny że należy go opublikować. Wszelkie uwagi przekaże p. R. Walczakowi. Pozdrawiam, AS
 • @Andrzej Słonawski 16:09:51
  W tekście jest insynuacja i manipulacja, dotycząca wypowiedzi, jakiegoś "tajemniczego" członka PIS, który w oburzający sposób, miałby się odnieść dla propozycji ekshumacji ofiar, oczywiście bez podania jego nazwiska, co w kontekście całej notki, jest zamierzonym, zakamuflowanym atakiem na Zespół i PIS wogóle??? Więc, jako że udostępnił pan swojego bloga do powielania takich pomówiń, zwracam się z prośbą, aby uzyskał pan od autora, nazwisko tego polityka PIS-u, i dokonanie werfikacji tej wypowiedzi, by domniemany polityk, mógł się w tym temacie wypowiedzieć??? Jest to ważne o tyle, że zostało to przedstawione, jako podsumawanie wcześniej zaprezentowanego tekstu, poddając w ten sposób w wątpliwość, że działanie Zespołu Parlamentarnego pod szyldem PIS, jest nieuczciwe, nieszczere i na pokaz, taki jest końcowy efekt całej tej notki??? Uważam to za obraźliwe i proszę o odniesienie??? Metoda, że ktoś powiedział tylko nie wiadomo kto, jest metodą, stosowaną przez intrygantów i kapusiów.
 • @balsam 17:54:16
  - napisałem powyżej, iż postaram się doprowadzić do tego aby autor wszelkie wątpliwości rozwiał.

  "... działanie Zespołu Parlamentarnego pod szyldem PIS, jest nieuczciwe, nieszczere i na pokaz, .... " - no w tym miejscu to tylko i wyłącznie jest to Twoją interpretacją.
  Tym bardziej że zadajesz pytanie - " taki jest końcowy efekt całej tej notki???" - krzycząc trzy razy, więc już na nie odpowiadasz.

  Autor jeżeli ten tekst napisał, a później przesłał do redakcji to wiedzę powinien mieć, choćby z tego powodu że jako przyjaciel śp. Stefana Melaka, bierze od zarania udział w tych posiedzeniach, a pond to co miesiąc 10, tak rano jak też wieczorem, w orszaku prezesa uczestniczy w miesięcznicach. Jest osobą na tyle wiarygodną, iż mogę mniemać iż tak jest.
 • @Andrzej Słonawski 18:38:05
  Z całem szacunkiem, ale proszę nie manipulować, intencją???
 • odsyłacz do dyskusji@
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/83728,posel-pis-przestancie-snuc-teorie-spiskowe-to-byla-zwyczajna-katastrofa-wypadek

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY