Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

„Anioły Ziemi Wołomińskiej 2012"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Działalność Kapituły trwa od roku 2000 i na stałe wpisała się w życie społeczno-kulturalne Naszego Powiatu. Pomysłodawcą tego wyróżnienia jest Kazimierz Andrzej Zych, zaś autorem wykonania statuetki Pan Profesor Czesław Dźwigaj z Akademii Sztuk

 Podczas uroczystej gali w dniu 15 grudnia br. w  Domu Kultury w Wołominie Kapituła wyróżnienia „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej” przyznała w/w wyróżnienie za działalność w krzewieniu wartości patriotycznych, narodowych i chrześcijańskich w 2012 r. Ryszardowi Walczakowi, Przewodniczącemu Komisji Dziedzictwa Narodowego Edukacji Kultury i Sportu w Radzie Powiatu Wołomin. Duszpasterz Kapituły Ks. Prałat Jan Andrzejewski Kustosz Sanktuarium Narodowego w Ossowie odczytał wniosek Andrzeja Melaka Prezesa Komitetu Katyńskiego i Kręgu Pamięci Narodowej skierowany do kapituły wyróżnienia „Anioł  Stróż  Ziemi Wołomińskiej”

 

 

Statuetkę tę Ryszard Walczak odebrał w towarzystwie b. Ministra Obrony Romualda Szeremietiewa, który został doceniony również przez kapitułę za wierną służbę Bogu i Ojczyźnie. 


 

 Szanowni Państwo,

Na podstawie ogłoszenia w miesięczniku „Patria”  w imieniu w/w środowisk pragnę w ramach największego wydarzenia patriotycznego roku 2012 zgłosić kandydaturę Ryszarda Walczaka Radnego Powiatu Wołomin z 10-letnim stażem, twórcę Ogólnopolskiego Komitetu Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, jednoczącego wiele patriotycznych środowisk, który w tym roku przy pomocy wielu osobistości, w tym Jego Ekscelencji Ks. Abp Henryka Hosera i Ks. Dziekana Jana Andrzejewskiego doprowadził do powstania Panteonu Bohaterów  w Sanktuarium Narodowym w Ossowie nieopodal kaplicy Matki Boskiej Zwycięskiej.

W ramach tego Panteonu inicjator Ryszard Walczak przy wsparciu życzliwych ludzi, doprowadził do powstania pierwszego w Polsce pomnika Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, którego odsłonięcia dokonano 17 czerwca 2012 r., a następnie do powstania pomnika Biskupa Polowego Wojska Polskiego Gen. Dywizji śp. Ks. Biskupa Tadeusza Płoskiego, którego odsłonięcie nastąpiło z udziałem najbliższej rodziny i przyjaciół 15 sierpnia 2012 r. Pragnę podkreślić, że Ryszard Walczak jako samorządowiec zaskarżył pobudowany z naruszeniem prawa haniebny pomnik upamiętniający najeźdźców bolszewickich w Ossowie. Ten działacz społeczno-patriotyczny wspierał wiele inicjatyw naszego środowiska  upamiętniał i nagradzał medalem „Zło Dobrem Zwyciężaj” wiele wybitnych osobistości wiernie służących Bogu i Ojczyźnie.

Należy również wspomnieć, że na wniosek mojego śp. brata Stefana Melaka, który zginął tragicznie pod Smoleńskiem w drodze do Katynia, za swoją działalność społeczno- patriotyczną Ryszard Walczak został wyróżniony przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych medalem „Pro Memoria”. 

Działalność Ryszarda Walczaka została również zauważona przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego który 1 grudnia 2009 r. nadał Ryszardowi Walczakowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prosimy o docenienie poświęcenia i zaangażowania na obszarze powiatu wołomińskiego długoletniego działacza społecznego i patriotyczno- niepodległościowego, który już ponad 10 lat wypełnia mandat samorządowy w tym obszarze służąc społeczności lokalnej ziemi wołomińskiej.

Z wyrazami szacunku 

Andrzej Melak

 Prezes Komitetu Katyńskiego i Kręgu Pamięci Narodowej 


  

 

"Swoje serdeczne podziękowanie kieruję do wnioskodawcy Andrzeja Melaka brata mojego przyjaciela Stefana Melaka, który 10 kwietnia 2010 r. poległ w Smoleńsku pod Katyniem, dziękuję również Burmistrzowi Ząbek Robertowi Perkowskiemu za poparcie i Kapitule tak zaszczytnego wyróżnienia z Ks. Dziekanem Janem Andrzejewskim na czele. Wyróżnienie to odbieram jako symbol uznania dla powstałych dzieł w tworzonym przez zemnie przy wsparciu wielu wspaniałych ludzi panteonie bohaterów w Narodowym Sanktuarium w Ossowie. W tym roku 2012 udało się pobudować pierwszy w Polsce Pomnik Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i Biskupa Polowego Wojska Polskiego Gen. Dywizji śp. Biskupa Tadeusza Płoskiego, obecnie rozpoczęliśmy realizację pomnika Prezydenta RP na uchodźctwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego, który stanie obok pomnika Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, a jego odsłonięcie planowane jest w trzecią rocznicę tragedii narodowej pod Smoleńskiem. Z wyrazami wdzięczności Ryszard Walczak Statuetkę tę Ryszard Walczak odebrał w towarzystwie b. Ministra Obrony Romualda Szeremietiewa, który został doceniony również przez kapitułę za wierną służbę Bogu i Ojczyźnie.

Z wyrazami wdzięczności

Ryszard Walczak


Działalność Kapituły Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej trwa od roku 2000 i na stałe wpisała się w życie społeczno – kulturalne powiatu wołomińskiego. Pomysłodawcą tego wyróżnienia jest Kazimierz Andrzej Zych, zaś autorem wykonania statuetki profesor Czesław Dźwigaj z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY