Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Dziś kolejna odsłona – Goczyński przed sądem – zlicytowany za długi, ma trafić za nie do więzienia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Bogdan Goczyński, zatrzymany wczoraj w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia, został dziś przewieziony do Sądu na ul. Kocjana.

zostaniej chwili;

 

 

Po przeszło godzinnej zwłoce, w samo południe Sąd rozpoczął posiedzenie w sprawie III K 1309/07, pod nieobecność oskarżonego Bogdana Goczyńskiego.Sąd nie miał wiedzy o wczorajszym zatrzymaniu Goczyńskiego i nie mógł w myśl procedury nakazać jego doprowadzenia z aresztu. 

Adwokat Bogdana Goczyńkiego złożyła oświadczenie dotyczące wczorajszych wydarzeń i Sąd po ich zaprotokołowaniu wydał zarządzenia dotyczące tak ustalenia miejsca osadzenia oskarżonego, jak też wyznaczenia kolejnego posiedzenia które zostanie wyznaczone w terminie późniejszym, a strony o tym zawiadomione.

Pamiętajmy że te lakoniczne informacje wynikają z faktu, iz posiedzenia prowadzone są z wyłączeniem jawności, a wszystko to co dzieje się na sali rozpraw, jest poufne.

Na pytanie – Jakie będą kolejne decyzje Sądu odnośnie procesu, terminów i innych działań proceduralnych ? -skierowanego do sędzi, otrzymał odpowiedz od przewodniczącej - „odpowiednie”

z Sądu dla Warszawy Woli - Stanley.


O godz. 11.00, przez Sadem Rejonowym dla Warszawy Woli odbędzie się kolejna rozprawa przeciw Bogdanowi Goczyńskiemu, o uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów. W postępowaniu karnym III K 1309/07, reprezentuje p. Goczyńskiego Fundacja Lex Nostra, a osobą zaufania publicznego jest p. Krystyna Górzyńska "Rebeliantka"

  

Oto relacja z dnia 25 lipca 2012 r. kiedy to bogdan Goczyński po raz pierwszy zasiadł na ławie oskarżonych w tym procesie doprowadzony z więzienia.

 

W Sądzie dla Warszawy Woli jest nasz kolega Stanley, więc na bieżąco informować będziemy o przebiegu rozprawy.


 

KOMENTARZE

 • Niestety nie jestem dziś w Warszawie
  Bogdan Goczyński nie widział potrzeby mojego przyjazdu na kolejne rozprawy. Nie przewidywał, że znowu zostanie uwięziony.
 • @Rebeliantka 11:23:20
  Tak, wiem Krysiu, ...
  Nie mniej jednak jesteś z Bogdanem na dobre i złe.
  Ukłony za to .
  Jest Stanley w Sądzie będziemy mieli relację.
 • @Łażący Łazarz 12:37:17
  Tak naprawdę łańcuch przyczynowo - skutkowy zaczął się w momencie ustalenia monstrualnych alimentów. A jeśli potem BG nie uczynił nic, żeby je zmniejszyć, to efekt jest do bólu przewidywalny. Pytanie, które trzeba zadać, brzmi: czy wczorajsze zatrzymanie miało miejsce wskutek zarządzenia odwieszenia kary pozbawienia wolności przez SR w Tarnowskich Górach, czy też dlatego, ze BG nie stawił się do SR w Warszawie? Tak czy inaczej warto może by przekonać BG do próby walki na zasadach, które dyktuje silniejsza strona. Wszak podstawowa zasada działania brzmi: ugnij się, aby zwyciężyć.
 • @Humpty Dumpty 12:45:40
  Bogdan stawiał się do Sądu dla Warszawy-Woli. O co chodzi w Tarnowskich Górach do tej pory w zasadzie nie wiadomo.
 • @Humpty Dumpty 12:45:40
  //jeśli potem BG nie uczynił nic, żeby je zmniejszyć, to efekt jest do bólu przewidywalny//

  Chyba jednak robił wszystko, co procedura przewiduje, tylko że nie miał szans wobec "rzetelności" sędziowskiej:

  http://bogdangoczynski.nowyekran.pl/post/82937,jak-tepa-mafia-wymiaru-robi-polakow-w-trabe
 • @Rebeliantka 12:48:59
  BG powinien mieć odpis wyroku, ewentualnie musi zażądać doręczenia. Myślę, że w tej chwili sprawa wygląda tak, że za jego wpisy na blogu chcą mu "pokazać jego miejsce w szeregu"(ulubione powiedzenie pewnego wysokiej rangi byłego prokuratora z Katowic, obecnie prawdopodobnie chorego psychicznie (Jerzy H.).
 • @teresa kawiak 12:50:16
  Skontaktuj się, może uda się pomóc.
 • @Humpty Dumpty 12:45:40
  cóż miał zrobić? zadłużenie powstawało na "zabezpieczeniu" i rosło w oczach mgnieniu. już nawet nie nadążał z jego ogarnięciem.
 • Andrzej Słonawski
  Jak można zasądzić i żądać takich alimentów od ojca, jednocześnie ukrywając dzieci przed nim?
 • @Humpty Dumpty 12:45:40
  "... czy wczorajsze zatrzymanie miało miejsce wskutek zarządzenia odwieszenia kary pozbawienia wolności przez SR w Tarnowskich Górach ..." - taką informację otrzymałem od policjantów dokonujących zatrzymania i wykonujących do późnych godzin popołudniowych czynności z tym związane. Dopytywałem ich o przyczynę zatrzymania - list gończy - Sąd Tarnowskie Góry.
 • @teresa kawiak 13:24:10
  Nawet kidnaperzy są uczciwsi. Bo jak wezmą okup, to zwykle oddają dzieci.
 • Rebeliantka
  Skoro ta Pani uważa że ojciec dzieci nie jest godzien ich wychowywać, to nie powinna również żadać od niego pieniędzy na ich utrzymanie. To gorsze od prostytucji.
 • @teresa kawiak 13:35:48
  czy to można komentować?.

  Katarzyna Gaworek – Goczyńska
  Gabinet pedagoga i psychologa,
  Tarnowskie Góry,
  ul. Sienkiewicza 16

  pozycja 64
  http://www.katowice.so.gov.pl/387/
 • @teresa kawiak 13:35:48
  Ona, sądy i wszelakiej maści feministki uważają inaczej. I w tym cały problem.
 • Andrzej Słonawski
  Myślę że "mediacje" przeprowadzane są z "pomyślnym" zakończeniem
 • @teresa kawiak 13:35:48
  No fragmencik z bloga p. Katarzyny Gaworek Goczyńskiej

  "Kłótnie, sceny, obelgi i przemoc, a także ciche dni, drwiny, płacz czy pogarda jednego rodzica wobec drugiego sprawiają dziecku wiele bólu. Psychologowie są zgodni, że u dzieci może to prowadzić do stanów lekowych i zaburzeń zachowania. Rozwód kładzie wówczas kres patogennej sytuacji. Jeśli rodzice nieustannie się kłócą, okazują sobie nienawiść lub po prostu nie rozmawiają ze sobą, ich rozstanie może przynieść dzieciom ulgę. Codzienne konflikty stresują dzieci bardziej, niż płacz po rozstaniu rodziców. Zwłaszcza jeśli uda się zachować potem prawidłowe relacje zarówno z matką, jak z ojcem.
  Rozwód bywa także wybawieniem, gdy któreś z rodziców tyranizuje pozostałych członków rodziny. Maltretowanie psychiczne lub fizyczne, i to zarówno współmałżonka, jak i dzieci, zdarza się we wszystkich grupach społecznych. […]Gdy rodzice wyraźnie demonstrują, że nie mogą ze sobą wytrzymać, dzieci lepiej znoszą ich rozstanie, niż trwanie w trudnym związku. Zdarza się, że same namawiają rodziców do rozłąki albo dodają jednemu z nich odwagi przed podjęciem ostatecznego kroku. W wielu rodzinach, w których rodzice zdecydowali o pozostaniu razem ze względu na dobro dzieci, ich synowie czy córki mówili wręcz:”Lepiej by zrobili, gdyby się wcześniej rozstali”. (fragment książki Sylvie Cadolle „Dziecko i dwa domy”)" http://przemocwsieci.cba.pl/index.php/2011/05/12/rozwod-a-co-z-dziecmi-2/#more-149
 • Andrzej Słonawski
  Bez komentarza
 • Rebeliantka
  Od wspierających nasz protest przed sądem w Krakowie, dowiedzieliśmy się że jedna z sędzin orzekająca w wydziale rodzinnym ma syna narkomana a córka popełniła samobójstwo
 • @teresa kawiak 14:02:00
  Krystyna, zapewne wiesz że jest to tak typowe, jak cycki pod togą w Wydziałach Rodzinny. Nieudolnie skrywana patologia w tych rodzinach, przenosi się na ich orzeczenia. W myśl skandowanego hasła prze ojców domagających się kontaktów ze swoimi dziećmi - "Dzieci bez taty, przez Sąd cycaty"
 • @Stanley
  Czy przyjechała oskarżycielka posiłkowa, czyli ex-żona Goczyńskiego?
 • @Rebeliantka 14:29:45
  z tego co wiem, nie. ale Carcinka próbuje kontaktować się z mec. Ania Sadowską, będziemy wiedzieć coś więcej.
  Wczoraj też jej nie było.
 • Praprzyczyną jest patologiczne prawo, pozwalające kobiecie
  wyjść za mąż, a potem zabrać dzieci i żądać alimentów,

  prosty, pymitywny wyzysk, wedle zasady

  ja Ci dam d..y, chwila przyjemności, a potem dzieci są moje, ale na twoim utrzymaniu.

  I ta właśnie patologia rodzi cały łańcuszek następnych.
 • @interesariusz z PL 15:04:08
  Brutalnie ujęte, ale trafiające w istotę rzeczy.
 • @Rebeliantka
  Ja jej nie widziałem. Ale jak wiesz ona wchodzi i wychodzi z sali rozpraw wejściem dla sędziów, jak wszedłem po zakończeniu sprawy na salę rozpraw żeby dowiedzieć się od sędziny jakie jest postanowienie sądu, byli tam tylko sędzina, prokurator, protokólant.
 • @stanley 15:33:33
  Tak - swój, swoje, po swoje. więcej - http://pietkun.nowyekran.pl/post/83364,smrod-polskich-sadow-czyli-zabic-niepokornych#comment_709977
 • @stanley 15:33:33
  Dzięki za info.

  Może już wiedziała, że Goczyński jest zatrzymany, że sprawa będzie najprawdopodobniej odroczona i dlatego nie przyjechała.
 • @teresa kawiak 12:50:16
  Byc bezrobotnym to jeszcze nie znaczy byc pozbawionym dochodow. Mozna byc bezrobotnym i posiadac duze dochody np. z roznych inwestycji lub wynajmu itd.Tego nam nikt nie wyjasnil w tej sprawie.
 • @endthefed 08:20:16
  Właśnie. Kto czerpie dochody z majątku wypracowanego przez Goczyńskiego? Kto?

  Niech Pan da spokój z insynuacjami.
 • @endthefed 08:20:16
  Odrębną sprawą jest, dlaczego przez 7 lat Goczyńskiemu uniemożliwiany jest kontakt z córkami.
 • Wszystko zaczęło się w sądzie rodzinnym
  Tak naprawdę łańcuch przyczynowo - skutkowy zaczął się w sądzie rodzinnym . Mamy kolejny dowód na tezę że sądy rodzinne nie działają dla dobra rodziny , dziecka , lecz są psującym się łbem skorumpowanego państwa .
  Jedynym lekarstwem na to jest natychmiastowa likwidacja sądów rodzinnych i przekazanie ich kompetencji sądom cywilnym.
 • @Boa 10:20:20
  To za mało. Trzeba też wprowadzić szereg zmian w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym. Aby dzieci nie były zakładnikami sporów majątkowych pomiędzy rozwodzącymi się czy też rozwiedzionymi rodzicami.
 • @endthefed 08:20:16
  Zastanawia mnie jeszcze jedno. Goczyński siedzi w więzieniu z powodów do tej pory niewyjaśnionych przez władze sądowe. A Pan sieje insynuacje na jego temat w okolicznościach, gdy uwięziony nie może się do nich odnieść.

  To dość nikczemne.
 • Wina leży po stronie państwa .
  Winni sędziowie .Wszak to oni w ponad 97% przypadków dają dziecko pod opiekę matki i chętniej przychylają się do ich wniosków, aby jak najbardziej utrudnić ojcowi spotykanie się z nim.
 • Niesamowite jest to, że tak schorowanego człowieka traktuje się jak
  więźniów z Guantanamo albo Nowych Kiejkut. Człowiek który chodzi z trudem jest zakuwany w kajdanki. Lepiej było za Hitlera, bo oni kajdanek takim podupadłym na zdrowiu ludziom nie zakładali. No cóż spod jednej okupacji pod drugą.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY