Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Klaudiusz na zgliszczach - pierwsza relacja z Wólki Nurzeckiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zrób coś dla BLOGERA - roześlij informację z tym zdjęciem spalonego domu gdzie uważasz.


 

Jest sygnał od Klaudiusza Wesołka Są zdjęcia. Nie chce ( Klaudiusz ) nic sugerować ale, ... . Na dziś, na teraz potrzebna jest zbiórka (masowa)choć po 10 zł). Obecnie Klaudiuszowi pomagają sąsiedzi, mieszkańcy wioski Wólka Nurzecka. Dotarł do Klaudiusza jeden z naszych kolegów z organizacji ojcowskiej który po powrocie zamieści foty z pożaru. 

Nr konta bankowego na wasze skromne darowizny znajduje się na stronie internetowej TVG-9. Podczas okresu Świąt Bożego Narodzenia może uda nam się spotkać z Klaudiuszem./Waldemar kalinowski wpis Facebook/

 

Klaudiusz Wesołek był tworcą grupy Podlasie/Polesie, strony Rzeczpospolita na Podlasiu,potem przez "nieznanych sprawców" został zablokowany i utracił mozliwość wchodzenia na ta strone, nawoływał do jednosci słowian i prawosławnych, a teraz spalono mu dom !!!  /Radek Cecuła wpis na Facebook /


Od tej strony chałupy najprawdopodobniej rozpoczął się pożar. Tam nie ma jednak instalacji kominowej, która poprzez brak jej szczelności  [w/g wstępnej opinii strażaków] doprowadziła do pożaru.  

  "Jeśli chodzi o film to proszę zauważyć, że jedno z okien ( widoczne 0.58, 1.10, 1.15) jest znacznie bardziej wypalone niż inne ... " klaudiusz-na-zgliszczach-pierwsza-relacja-z-wolki-nurzeckiej#comment

KOMENTARZE

 • Drodzy Czytelnicy,
  Wczoraj napisałem o wcielaniu w życie idei Solidarności i Wolności.... oto moje przemyślenia co możemy zrobić dalej.

  Liderzy polityczni i celbryci medialni zajmują się sobą. To ich główny cel i ich główna namiętność. To ich zniewala i nie pozwala im byc solidarnymi.

  Moje ksiązki to przykład na istniejącą jeszcze wolność słowa. Co więcej ja mam nie wyparzona buzię i pióro więc sam się nie cenzuruję.

  Wymyśliłem od zera Alefa Sterna bo taką miałem chęć i wolę

  Tworze słową, myśli, bo na tym polega wolność języka, by nie gadać ich nowomową i nie używac ich standardów. Pisarze i artyści są też po to by zabierać głos w kwestiach społecznie ważnych dla naszej ludzkiej wspólnoty. A tych spraw jest coraz więcej bo system w którym utkneliśmy nie załatwi za nas nic - jego celem jest zniewolenie i ograbienie nas z tego co mamy.

  Czas działać!!!

  W geście Solidarności łączę się z Klaudiuszem Wesołkiem , któremu spłonął dom i znajdujące się w nim psy.

  Wymysliłem, jak mogę pomóc. Tu nie może być półśrodków, bo osób w sytuacji takiej jak Klaudiusz może być więcej. Co więcej nie możemy uciekać się tylko do pomocy materialnej - finasowej i rzeczowej. Potrzebna jest też pomoc innego rodzaju - duchowa, psychiczna.

  Największym kłamstwem liberałów jest to, że ludziom trzeba dac wędkę zamiast ryby. Socjaliści są za rozdawaniem ryb. Ani jedni , ani drudzy nie mają racji.

  Ja jestem za wymienianiem z ludźmi wiedzy i umiejętności i pomocy - na tym wedle mnie polega Solidarność.

  Dlatego z każdej sprzedanej ksiażki, mojego Autorstwa, wyznaczony będzie procentowy fundusz, na początek na pomoc Klaudiuszowi, a docelowo na pomoc innym ludziom w sytuacjach beznadziejnych.

  Do tego z uwagi na fakt, że mam trochę umiejętności i wiedzy mogę się nią dzielić. Nawet raz w tygodniu.

  Przyszła mi mysl by robić warsztaty - szkolenia otwarte - po kosztach i na koniec szkolenia, warsztatu każdy zdecyduje czy było dla niego przydatne i wtedy za to zapłaci, pracą, pieniędzmi , wiedzą lub umiejetnościami.

  Szkdoa czasu na siedzenie w jaskiniach internetowych trzeba działać. I nie jest to czas romantycznych uniesień, a dobrej pracy organicznej u podstaw tego co chcemy zbudować. Bez fundamentów, wszystko legnie.

  Fundamenty muszą być zarówno w wartościach, postawach, charakterach, wiedzy, umiejętnościach jak i kapitale, który będziepotzrebny by budowac szkoły, szpitale, miejsca pracy.

  Szczerze mówiąć mało mnie obchodzi jak to będzie się nazywać i jak zostanie nazwane. Systemy są niewydolne. To my ludzie jesteśmy w stanie zmienić to co wokół nas.

  Nie trzeba tworzyć systemu by sobie pomagać i byc solidarnym z innymi. Wystrczy naprawdę poczuć się wolnym i tego chcieć.

  Kto chce się przyłączyć i ma jakieś pomysły niech da znać. Zapraszam do pomocy.

  Wszystkie ręce na pokładzie mile widziane. Obieramy kurs do Wolności.

  Konkrety wkrótce.

  Alef Stern

  prosze udostępniać i pisać na fb lub na adres alefstern@gmail.com
 • A jakieś info,
  jak doszło do pożaru ?
 • @noman 16:25:29
  Wczoraj Klaudiusz ograniczył się do krótkiego przedstawienia stanu faktycznego. Ograniczył się jedynie do jego zreferowania. Korzysta z
  gościny sąsiadów. W pożarze stracił cały swój skromny dobytek.
  Kilka dni zajmą mu sprawy związane z zabezpieczeniem pozostałego inwentarza.
  Skromny zasiłek pieniężny przekazał GOPS, przede wszystkim na zaspokojenie codziennych potrzeb, takich jak chociażby zakup żywności. Za parę dni Klaudiusz przyjedzie do Gdańska i wtedy zapewne poznamy
  więcej szczegółów związanych ze zdarzeniem.
 • @ALEF STERN 14:34:31
  Moge przekazac obrazy a kwoty za nie moga wspomoc potrzebujacych. :)
  Pozdrawiam
 • @Anderson 19:32:54
  Możemy w ranach Fundacji nE przeprowadzić ich internetową licytację.
 • @Andrzej Słonawski 19:50:55
  :) mozemy. PW- dobrze?
  Pozdrawiam
 • @Anderson 19:32:54
  Może i ja się dołączę (jak Anderson) z moimi(?) piórkami do licytacji? Mogę?
 • @AnnaZofia 08:46:10
  zapraszam, oczywiście.
 • @AnnaZofia 08:46:10
  KONIECZNIE! :)
 • OKNO
  Bardzo dziękuję wszystkim za wszelkie formy wsparcia mnie w tej ciężkiej sytuacji!
  Jeśli chodzi o film to proszę zauważyć, że jedno z okien ( widoczne 0.58, 1.10, 1.15) jest znacznie bardziej wypalone niż inne ...
 • @Anderson 01:27:56
  Dzięki. :)
 • podziękowanie od pogorzelaca
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YQUbylXshJ8

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY