Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Umorzyć !!! - policjant był zdenerwowany, … / Daniel Kloc – do więzienia !!!.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(...) ... działał "w napięciu i silnym zdenerwowaniu", przyznał się do zarzutu, a przebieg służby ma nienaganny. (...) przyznał się do zarzutu i złożył "obszerne wyjaśnienia"; (...) ... postawę C.;nienaganny przebieg służby w policji. 

Może jeszcze przed 11.11.12. najświeższe informacje w sprawie policyjnego bandyty, oraz kasacji wyroku który zapadł w sprawie "czynnej napaści" na policjanta przez Daniela Kloca.

Czekamy na dokumenty.
Przygotowujemy relacje z Sądy Najwyższego i Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia.

kto się założy iż stanowisko prokuratury rozpatrzy sędzia SR Iwona Konopka /!?!?!/

 

KOMENTARZE

 • Są w Ojczyźnie rachunku krzywd ...
  a tej q...wie zapamiętamy, współsprawcom też !
 • Pięść sama się zaciska
  pomimo że jestem spokojnym człowiekiem.
 • @west 18:10:12
  Na Marsz Niepodległości należy zabrać aparaty filmowe i kamery.
  Nagrywać wszystko stojąc po dwóch z aparatami i kamerami.
  Tylko tak możemy się uchronić przed atakiem służb specjalnych.
 • @kanton 18:15:03
  A teraz wyobraźcie sobie, że Polacy w Anglii są zaskakiwani przez angielskich policjantów, którzy z usmiechem w reku wręczają im karteczki: Nie bójcie się nas. Jestesmy po to, aby wam pomagać.
  Gdyby jakimś cudem jakis policjant skopał kogos w Anglii, i byłoby to sfilmowane, do dymisji pewnie podałby sie minister spraw wewnetrznych.
 • relacja D. Kloca
  http://www.youtube.com/watch?v=kHXMkYam37c&feature=plcp
 • Do jasnej Anielki
  Szanowni Panowie Dziennikarze!

  Zamiast narzekać na prokuratorów stołecznych polecam jeden telefon do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z prośbą o komentarz w tej sprawie i proste pytanie czy zgadza się z opinią swoich podwładnych. A odpowiedz opublikować by wszyscy wiedzieli czy jest za czy nawet przeciw :)

  Natomiast co do samego bandyty z policyjną odznaką to polecam publikować jego facjatę w każdym dogodnym miejscu i sytuacji jak np. Marsz Niepodległości. Ponadto zrobić mu "najazd" na miejsce zamieszkania, porozmawiać z sąsiadami, nastrzelać świeżych zdjęć i opisać jak zestresowany policjant sobie żyje. Niech czuje że sprawa nie nie skończy się po jego myśli.

  Pozostała jeszcze sprawa składania fałszywych zeznań przez bandytę z policji. Czy w związku z tym faktem miał postawione zarzuty czy dopiero takowe można mu przedstawić. I co na to wspomniany wyżej Seremet.

  Więc nie marudzić Panowie Dziennikarze tylko do dzieła!
 • @Andrzej Słonawski
  Czy apelacja Daniela Kloca była rozpatrywana i z jakim skutkiem?
 • @AndrzejR 19:13:29
  apelacja utrzymała w mocy zaskarżony wyrok. Uzasadnienie mniej więcej takie - " wprawdzie w chwili zatrzymania nie atakował policjantów, jednak wcześniej mógł się dopuścić tego czynu / rzucanie kamieniami /.
  Wobec tego, nie "atakował" policjanta, jak widać na filmie biernie podawał się bestialstwu, więc ta wątpliwość nie została wzięta pod uwagę, tylko ewentualność "wcześniejszego, poza kadrowego działania".
  '
 • @kanton 18:15:03
  w dniu 21.12.11 odbyło się posiedzenie Komisji Sejmowej Administracji i Spraw Wewnętrznych poświęcone działaniom służb 11.11.11 -
  Zaprosiła nas opozycja parlamentarna, abyśmy swoje relacje przedstawili zgromadzonym. Obiecali monitoring postępowań, dochodzenie do prawdy, położenie kresu bezprawnym działaniom służb policyjno-prokuratorkich. Miną rok, nie słyszałem od żadnego z 'opozycjonistów" z jakim skutkiem, w jaki sposób sprzeciwiali sie tego typu działaniom.


  http://www.youtube.com/watch?v=uFESu0t8TpU&feature=plcp
 • @stopczyk 19:13:01
  zapraszam do współpracy.
 • @Andrzej Słonawski 19:26:04
  Przepraszam, że drążę, ale czy zna Pan dokładną treść uzasadnienia oddalenia apelacji? Pytam bo jestem w trakcie pisania listu w tej sprawie do prok. Seremeta i list ten zamierzam upublicznić. Uważam, że działania wobec Daniela Kloca mają charakter przestępczości zorganizowanej i Seremet tym kieruje.
 • @AndrzejR 19:37:11
  jak pisałem wcześniej, będziemy dysponowali pełnym materiałem. tak prokuratorskim przeciw Czajce, jak też sądowym przeciwko Danielowi Klocowi. Dodam tylko że w tej chwili złożona jest kasacja wyroku.
 • Pobici przez policje - posłuchaj jak było naprawdę 11.11.11
  http://www.youtube.com/watch?v=Zx081lOg5Ko&NR=1&feature=endscreen
 • @Andrzej Słonawski 19:41:43
  Już ostatnie pytanie. Czy termin rozpatrzenia skargi kasacyjnej jest już wyznaczony, a jeżeli tak czy będzie ona ropatrywana po czy przed posiedzieniem sądu w sprawie wniosku prokuratury o warunkowe umorzenie dla dla Karola C. I jeszcze to. Wie Pan dlaczego ten bandzior raz to Andrzej Czajka, a innym razem Karol C.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • @Andrzej Słonawski 19:34:33
  Z największą przyjemnością bym podjął współpracę z blogerami Nowego Ekranu, niestety od kilku lat przebywam poza granicami Polski (wyspa Jersey) i mogę tylko służyć radą lub ewentualnie jakąś inną drobną formą pomocy.

  Natomiast mam do pana pytanie o to jak wygląda sprawa naruszenia nietykalności policjanta dwa lata temu przez obecnego posła Roberta Biedronia. Czy coś się dzieje w tej sprawie czy może została zamieciona pod dywan?

  Pozdrawiam serdecznie
 • @AndrzejR 19:48:46
  nie, terminu nie ma, dlatego chcę z tej przyczyny odwiedzić SN. Czekam tylko na dokumenty.
 • @kanton
  "Tylko tak możemy się uchronić przed atakiem służb specjalnych."

  Te działania parami to dobry pomysł.
  Należy też filmować SIEBIE wzajemnie z dalszej odległości i od czasu do czasu, oprócz tzw. ogólnego planu, robić zbliżenia przesuwając powoli kamerę po twarzach "swoich" i obcych, którzy gdzieś tam w pobliżu, niby niczym nie zainteresowani stoją - także wtedy kiedy nic się w danym miejscu nie dzieje. Warto powtórnie powrócić także do filmów pokazujących akcje przed meczem z Rosją. Tam m.in. takich dwóch sobie stoi, wesoło rozmawia, nagle jeden znika, bierze udział w ostrej bójce, drugi też coś kombinuje, potem spotykają się prawie w tym samym miejscu, klepią się zadowoleni ... ZANIM zaczęła się zadyma na moście, to już policyjny kamerzysta, stojący przy radiowozie policyjnym, skierował kamerę na miejsce, od którego się coś zaczynało. Podobnie było w innym fragmencie, gdy dwóch rozmawia, coś pokazują, ten który trzyma kamerę przesuwa się i kieruje na "puste, spokojne" miejsce a tu nagle atak z buta. Nic dziwnego, że udało się to "przypadkowo" sfilmować taką akcję. I nieraz trzeba wielokrotnie cofać taśmę, by przeanalizować dokładnie gdzie kto stał - i wtedy widać czy bójka była przypadkowa czy sprowokowana. W ten sposób też działają prowokatorzy policyjni ...

  Co do zamieszczonego wyżej filmu, to może kopie tego filmu, może i innych a także jak najwięcej zdjęć (bo właśnie zdjęcia - z krótkim słownym komentarzem pokazywane komuś - w najkrótszym czasie czynią największe wrażenie) spróbować przekazać różnym ludziom, dziennikarzom, posłom, stacjom telewizyjnym. Część anonimowo a część adresatów należałoby spisać, by ewentualnie po kilku dniach ogłosić, że ta i ta stacja nic nie zrobiła z takim bulwersującym materiałem. Może taka akcja zmusiłaby stacje informacyjne, łącznie z państwową, do pokazania jak się zachowywała policja - to by ich utemperowało przed tegorocznym Marszem Niepodległości.
 • @Andrzej Słonawski 20:00:57
  Bardzo proszę odebrać pocztę wewnętrzną. Dziękuję.
 • @Andrzej Słonawski
  "Uzasadnienie mniej więcej takie - " wprawdzie w chwili zatrzymania nie atakował policjantów, jednak wcześniej mógł się dopuścić tego czynu / rzucanie kamieniami /. "

  A nazwiska bandytów i oszustów podających się za sędziów, za prokuratorów ..., którzy takie "uzasadnienie" wymyślili i podpisali???

  Iwonę Konopkę już znamy ...
 • Czy ten sam Maciej Karczyński jest teraz rzecznikiem ABW?
  Od paru lat w Polsce upowszechnia się zwyczaj, że za kłamstwa , oszustwa, bandytyzm ... rozdawane są nagrody, awanse, odznaczenia ...
  Parulski za oszczerstwa rzucane na polskich pilotów dostał od Komorowskiego awans generalski ...
 • @1normalnyczlowiek 20:27:25
  przecież mnie znacie, poznamy wszystkich z imienia i nazwiska.
 • Obraza prawa.
  Sędzina, nie uwzględniając kluczowego dowodu z nagrania wideo na przestępcze działania policjanta wymierzone przeciwko D.Klocowi, dopuściła się obrazy prawa.
  Odnośnie takiej sytuacji są odpowiednie zapisy w KPK.
  Mamy tu mocną podstawę do złożenia w Wydz. Skarg i Wniosków Min. Spr. odpowiedniego zawiadomienia przez poszkodowanego D.Kloca.
 • Wczoraj na polskawalczaca.com czytałem jak to Polonusi
  rozważają zbierać kasę na wymierzenie sprawiedliwości policyjnemu gestapowcowi we własnym zakresie przekazując sprawę dla kogoś chętnego do wynajęcia. Wszystko było pisane jawnym tekstem, co mnie kompletnie zaskoczyło.
  Czy prokurwatura zdaje sobie sprawę, że podsyca emocje i wymusza kreowanie własnego prawa i jego egzekucji?

  Nie lepiej wsadzić gnoja do paki na parę i zapłacić poszkodowanemu milion złotych oraz wywalić na zbity ryj przełożonego lub zdymisjonować komendanta stołecznej policji?
 • @AlterNemo
  "Obraza prawa."

  Ale wydaje mi się, że jest to sprawa nie tylko dla ministra sprawiedliwości, ale także dla Prokuratora Generalnego.
  Panowie Gowin i Seremet, tak bardzo próbują przedstawiać się jako uczciwi, bezstronni urzędnicy, więc niech obaj się zajmą sprawą ewidentnego łamania prawa przez sędziów.
 • @Andron
  "Nie lepiej wsadzić gnoja do paki na parę i zapłacić poszkodowanemu milion złotych oraz wywalić na zbity ryj przełożonego lub zdymisjonować komendanta stołecznej policji?"

  Przecież koszt pogrzebu - nawet z największymi honorami - jest żaden w porównaniu z profitami, jakie utraciliby jego przełożeni ... Dla nich to tylko strata jednego wytresowanego frajera! Na jego miejsce znajdą następnych.
 • @bodziopl 17:38:35
  żeby było łatwiej zapamiętać, przydałoby się poznać:
  - nazwisko policjanta,
  - nazwisko sędziów
  Nie byłoby źle poznać adres domowy policjanta, zarobki szui, cv :)
  to samo z sędzią hehehehh
  Szkołę, w której się uczył, adres jego klasy....
  Oceny w szkole, ocenę z zachowania... Najlepiej chodzić za nim krok w krok, to by się dobrze zapamiętało...
  Sąd się zeszmacił. Idiotę - policjanta nic nie usprawiedliwia. TAkie zachowanie powinno skutkować prostą drogą gówna do kryminału. FAcet PObity przez policyjnego bandytę powinien założyć proces cywilny wobec szamba. Jak? Wyjechać za granicę, założyć sprawę w sądzie, zlicytować gównu jego auto (to samo z sędzią - założyć sprawę o chronienie przestępcy). Wystąpić o odwołanie komendianta, który gówna nie zwolnił z pracy. Itp, itd, itp.
  Najgorzej, że gdy takie sprawy się wałkuje, sprawca i drugi sprawca - sędzia, są anonimowi. Zawsze "prokuratura" sąd a nie po nazwisku.
  - No i najważniejsze - ładnie facjatę czyli ryj sfotografować mu i sędziemu i tak zrobić, żeby każdy w tym kraju znał ten ryj osobiście, i żeby kojarzył, co za gówno za tym ryjem się kryje.
 • @Humpty Dumpty 18:51:36
  Jeśli policjant nie wyleciał, stosowny komendiant popełnił wykroczenie, dając debilowi prawo posiadania broni itp. A zatem jest powód odwołania komendianta.
 • dziwne rozumowanie posowieckich sędziów, ze coś mogło się zdarzyć zanim zaczęto filmowac..
  jeśli nie ma dowodu, nie można nikogo skazać na zasadzie przypuszczen...nie ma dowodu, nie ma winy...tak się traktuje w cywilizownym kraju..
  Ale w Polsce są mentalnie w PRLu..musi być zawsze winny, dowody się nie liczą, dziki kraj..

  Maciej Karczynski ten sam pyskaty,chociaz mało konkretny, nie dopuszczajacy nikogo do słowa..
 • @Łażący Łazarz 22:02:43
  spoko, Tomasz. Poprośmy dyskutantów o wsparcie fundacji , za kasę dotrzemy do wszelkich informacji i będą mieli to, o czym piszą. Pozdrawiam wszystkich.
 • @grzesiekZ 17:46:43
  Prawo nie może działać wstecz!
  Nie może, nie może, nie może!

  Alu tu nie ma takiego problemu przecież...
  Nawet nasze zgniłe polskie paragrafy wystarczyłyby, żeby srodze ukarać tego bandytę i uniewinnić p.Kloca - potrzeba tylko Sprawiedliwości.

  Chwała Maryi!i
 • @1normalnyczlowiek 20:13:26
  Naiwny człowiecze!

  Myślisz, że takie działania mają jakiś sens bo jesteś normalnym człowiekiem...
  Ale tu panuje nienormalność...
  Policja to takie ostatki aparatu przemocy państwa. Psy do warczenia, gryzienia i szczania. Daleko im do razwiedki, ale tam gdzie mogą pokażą kto ma prawdziwą władzę. Nie powieszą cię w sobotę w piwnicy, ale skopią ryja jak za długo będziesz patrzył w oczy....

  Wolność ponad wszystko!

  Mógłbym jeszcze napisać, że na pewno w policji pracuje ktoś z powołania, ale od czasu kiedy po ustawce Rostowskiego zaczęli za każde pierdnięcie wlepiać mandaty uznałem, że nie mam już dla nich żadnego szacunku...

  Chwała Maryi!
 • @BógWłasnośćSarmacja
  "Naiwny człowiecze!"

  Dziękuję za troskę i modlitwy :)
 • Do Strasburga pisać
  Z tego co rozumiem, D. Kloc przegrał apelację i jest wniesiona kasacja. Jeśli kasacja zostanie odrzucona, powinien napisać skargę do Strasburga na nierzetelne postępowanie, art. 6 konwencji.
 • To jest takie przesłanie do policji na dzień: 11-11-2012
  Nalezy sądzić, że 11-11-2012 będą bezkarnie bić każdego. Może nie wszystkich ale k a ż d e g o!
  Szczęść Boże
 • Poza tym pies jest pogrzebany jeszcze gdzie indziej.
  Podaję trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów ... i był porządek.

  Dzisiaj jest to około 118 000 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać, np. sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.
  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 - 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” ... i może w tym cała tajemnica tej różnicy.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • wiadomości@
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12798546,Prokuratura__sprawa_agresywnego_policjanta_do_umorzenia.html
 • @bodziopl 17:38:35
  Hehehe- i co zrobisz? Dodasz kolejnego posta na NE? Bandyci w Polsce są bezkarni. Zarówno ci handlujący narkotykami jak i policja.
 • New Poland
  Po fazie zastraszania organizatorow, uczestnikow oraz przewoznikow, przyszedl czas na dzialania nie dajace juz zadnych zludzen:

  " Uwaga!
  Państwo prawa znów w natarciu:

  Dzisiaj w godzinach porannych miały miejsca przeszukania domów Lubelskich działaczy Narodowych z ONR. Jeden z nich został również zatrzymany przez ABW. Policja skonfiskowała komputery, oraz materiały propagandowe. O sprawie będziemy informowali na bieżąco, na tą chwilę mamy szczątkowe informacje. "
 • Powrót PRL-u
  Pamiętacie jak za komuny milicjant, choćby łgał pod przysięgą był uniewinniany z zarzutów przez sędziów? Milicjanci kłamali przedstawiając wymyślone (lub uzgodnione) wersje wydarzeń, by pogrążyć poszkodowanych obywateli. Takich przykładów samowoli MO było wiele. Obecna policja to spadkobierczyni tamtej formacji.
 • STRÓŻ PRAWA, PRZEDSTAWICIEL PAŃSTWA POLSKIEGO OZNAJMIA:
  OBYWATELE, UWAŻAJCIE BO JAK SIĘ WŁADZA ZDENERWUJE TO WAS WSZYSTKICH POZABIJA.
  Bezkarnie.
 • @Andrzej Słonawski 19:26:04 DWIE STRONY MEDALU, z obu stron reszka!
  Jak wykarzesz, że policjant bije, to jest zdenerwowany i może.
  Jak wykarzesz, że policjant kłamie, że ty go bijesz i znieważasz, to sąd też znajdzie wyjście, stwierdzi, że bicie i znieważenie policjanta (art 222kk i 226kk ) tj. znikoma szkodliwość społeczna. http://mer.nowyekran.pl/post/78608,co-jest-pierwsze-11-45-czy-11-50

  Z tego wynika, że my możemy bic policjantów, a oni nas!!!!
  To po co oni są? Orła nie ma?
 • @AndrzejR 19:48:46
  http://narodowcy.net/policjant-oskarzony-o-pobicie-uczestnika-marszu-niepodleglosci/2012/07/04/

  na powyższym portalu już w lipcu 2012 pisał ktoś (cesar), że to jest Karol Cak:

  cesar
  05-07-2012 o 12:59
  "To żaden Andrzej Czajka tylko Karol Cak znam go osobiście lecz nie ma czym się chwalić "


  Czyli Ślepa Kura jednak wcale nie kłamała gdy przed kamerami, jeszcze w listopadzie 2011 roku zatajała tożsamość bandyckiego gliniarza, twierdząc, że na filmie kopiący osobnik, to nie jest Andrzej Czajka...


  http://narodowcy.net/policjant-oskarzony-o-pobicie-uczestnika-marszu-niepodleglosci/2012/07/04/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY