Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

"Mocne słowa, a zwłaszcza mocne czyny są wobec takich faktów całkowicie zrozumiałe!" - Rebeliantki protest głodowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mam dość. Za tydzień rozpoczynam w Warszawie głodówkę protestacyjną przeciwko destruktorom cywilizacji łacińskiej w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości oraz wśród prawodawców. Bona diagnosis, bona curatio.

Po raz pierwszy proszę Was, blogerów, we własnej sprawie. Wesprzyjcie, proszę, mój protest!!!

/Krystyna Górzyńska - Rebeliantka/

rebeliantka.nowyekran.net/post/78149,dosc-destruktorow-cywilizacji-lacinskiej-w-prokuraturach-i-sadach


Od 5 listopada Krystyna Górzyńska wraz z kilkoma innymi osobami podejmie „Protest przeciwko destruktorom Cywilizacji Łacińskiej”.

Na dzień dzisiejszy nie znam szczegółów organizacyjnych, nie znam miejsca ani godziny rozpoczęcia protestu Krystyny Górzyńskiej, liczby osób wspólnie z nią podejmujących protest, jednak w miarę uzyskiwania konkretnych informacji będę je przekazywał.

Jeśli Rebeliantka zgodzi się na wsparcie protestujących przez Fundacje NowyEkran, jako jej przewodzący oświadczam, że takiego wsparcia im udzielimy.  Ona była zawze tam, gdzie działa sięludzka krzywda. Teraz my, jesteśmy jej potzrebni. bądzcie z nią, a tak naprawdę z nami.

 

 

Dlatego zwracam się do wszystkich blogerów, komentatorów, czytelników NowegoEkranu, swój akces wsparcia tego słusznego, jednak podjętego z ogromnym ryzykiem protestu, o kontakt przez Redakcję NowegoEkranu, lub bezpośrednio na adres mailowy andrzej.slonawski@nowyekran.net.

 

KOMENTARZE

 • Poparcie dla protestu
  Mam nadzieję że tym razem znajdzie sie liczna grupa poszkodowanych przez system niesprawiedliwosci w Polsce .Po moim wsparciu protestujących w Krakowie ze Zbyszkiem Kękusiem na czele ,minister sprawiedliwosci ,poseł Jarosław Gowin ustąpił naszemu naciskowi i spotkał się z 4 osobowa delegacją protestujacych pod jego biurem poselskim w połowie pażdziernika.Na wiesć o spotkaniu przyszło ponad 30 osób poszkodowanych przez wymiar niesprawiedliwosci.Ile osób wesprze protest Pani Krystyny Górzyńskiej trudno dzisiaj powiedzieć ale ze swojej strony zrobię wszystko żeby nagłosnić ten protest w Polsce.Szanowna Pani ,Zbigniew Kękus po 17 dniach protestu głodowego na schodach prokuratury Generalnej ,otrzymał kasację wszystkich wyroków jakie na niego wydała krakowska mafia sądownicza z panem Col;em na czele .Poraz kolejny Zbyszek prowadził protest głodowy w pażdzierniku tego roku i po 16 dniach uzyskał cofnięcie nakazu egzekucji komorniczej .Należy podejmowac rózne formy protestu z protestem głódowym włącznie.Szkoda tylko że na dzień dzisiejszy brak solidarnosci międzyludzkiej ale mam nadzieje że to się zmieni.Pozdrawiam Panią serdecznie z Nowego Jorku i obiecujęże w imieniu Stowarzyszenia Demokracja USA będe pilnie sledził przebieg protestu i prosił tych z którymi utrzymuję kontakt aby go wsparli w możliwy dla każdego sposób.Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • CALYM SERCEM POPIERAM
  W jaki konkretny sposob moge pomoc?
 • @amadeusz2006 01:02:15
  Dziękuję za pozdrowienia i poparcie.

  W sprawie protestu pana Kękusia udzielałam się jako dziennikarz. Więcej tutaj:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/70796,bylam-w-krakowie-rozmawialam-z-glodujacym-zbigniewem-kekusiem-oraz-prezesami-sadu-apelacyjnego-i-okregowego

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/70973,zbigniew-kekus-dziekuje-wiceprezesowi-sadu-okregowego-w-krakowie-sedziemu-niedzwiedziowi-i-nowemu-ekranowi

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/72491,czy-i-w-jaki-sposob-wolno-protestowac-pod-sadem-na-przykladzie-pikiety-krakowskiej
 • @Pan Marky 01:39:48
  Bardzo dziękuję za poparcie. Serdecznie proszę nagłaśniać protest.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 02:07:43. Trzymajcie się dziewczyny ...
  Uczciwi ludzie są z Wami..
  Bądźcie ostrożne- macie tylko jedno zdrowie i jedno życie...
 • Prezent od Carcinki :))
  http://www.youtube.com/watch?v=dnAP6r6R4Lk
 • @Prezydent RzBiK 08:22:29
  nie tylko takiego poparcia od RzBIKA oczekuję.
 • @Andrzej Słonawski 08:27:08
  Co konkretenie proponujesz?
 • Pani Krystyno
  Całkowicie popieram Pani protest, jednak jego formę nie koniecznie (w trosce o Pani zdrowie)..może lepiej megafonem uszy zmęczyć panu ministrowi. Pozdrawiam
 • @Prezydent RzBiK 08:51:48
  spotkanie i omówienie wsparcia. W ramach RzBiK i fNE.
 • A tu, w skrócie "mocne przyczyny" tego stanu rzeczy:
  http://www.youtube.com/watch?v=nxbleS9w9zw&feature=related

  Szczęść Boże
 • @Andrzej Słonawski 09:44:17
  Jeśli chodzi o Radę RzBiK wstępnie jest 7.11. godz. 18.00. Potwierdzę pojutrze.
 • Z całego serca i rozsądku popieram,
  co prawda nie czynem, bo nie jestem w stanie przyłączyć się obecnie do głodówki,

  ale dobrym słowem.

  Co prawda nigdy nie udało mi się skrzyknąć ludzi do protestów wobec realnego zagrożenia, tj. skoku komuchów na mieszkania, w pierwszych miesiącach stanu wojennego, ani później. Widać Polacy tak mają, zanim jeden z drugim nie dostanie w d..ę, i to kilka razy, to wszystko co nie zagraża jego osobistym interesom ma
 • @Eclipse 05:08:25
  Podczas protestu są też faceci ;) Chyba nawet w większości.

  Serdeczne dzięki za poparcie.
 • @Grażyna Niegowska 08:11:21
  Pięknie dziękuję, Pani Grażyno.
 • @Prezydent RzBiK 08:22:29
  Podziękowania dla Carcinki. Mocne to ;) Jeszcze mocniejsze niż mój wywiad.
 • @interesariusz z PL 12:00:46
  właśnie tam, gdzie później dostaje.

  Może ktoś ma jakieś pomysły, jak ludzie mogą wspierać protest na miarę swoich skromnych możliwości.

  Na nE dawano powinna powstać zakładka z listą przestępstw "domiaru niesprawiedliwości", jak nazywam tę istytucję w prywatnych romowach.
 • Szkoda tylko, że nE tak dba o swoje prawa autorskie, że umieszcza
  wywiad z protestującą w takiej witrynie i w takim "formacie", który uniemożliwia płynne odtworzenie posiadaczom słabszych kompów i łącz.

  Widać najpierw kasa, a potem misja.

  Nie mówiąc już o tym, że najwyższy czas lansować nowy zwyczaj sieciowy, do każdego materiału filmowego dołączany jest stenogram, pomocny i dla tych, którzy słabo słyszą, i dla tych, co nie mają czasu oglądać. Ostatecznie czyta się dużo szybciej.
 • @Wyrzutek 09:35:31
  Napisałam wczoraj oświadczenie, że w razie zagrożenia stanu zdrowia (prawdopodobnie będziemy mieć opiekę ze strony zaprzyjaźnionych lekarzy) odstąpię od protestu głodowego.

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/78510,oswiadczenie-w-sprawie-protestu-przeciwko-destrukcyjnemu-funkcjonowaniu-organow-scigania-i-sadownictwa

  Serdecznie dziękuję za poparcie.
 • @panMarek 09:50:35
  :) Strasznie mocno wyrażone.
 • @grzesiekZ 09:57:53
  Bardzo jestem wdzięczna
 • @interesariusz z PL 12:00:46
  Bardzo dziękuje za poparcie.
 • @Andrzej Słonawski
  Oczywiście jestem i będę zobowiązana za poparcie i pomoc.
 • Dowód na nepotyzm 200 Sędziów i innych funkcjonariuszy publicznych
  Popieram i będę Panią Krystynę wspierała z uwagi na doznane przez Wymiar Niesprawiedliwości krzywdy. Otóż przejęte zostały moje udziały (51%) o wielomilionowej wartości w spółce Centrum Mody w Nadarzynie poprzez nadużycie uprawnień przez 200 sędziów w 68 sprawach sądowych o różnych sygnaturach akt. W tym przekręcie nie potrzeba dużo dywagować i sędziom ich zwyrodnienia udowadniać... , bo w REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW KRS 25405 w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100 nie ma dowodu poświadczającego wybór prezesa, a orzecznicy KRS twierdzą, ze taki dowód jest !!! 200 sędziów łamiąc procedury procesowe dopuszczało w 68 sprawach sądowych stronę nieuprawnioną do reprezentacji spółki. W wyniku kontroli na zlecenie Ministra A. Czumy stwierdzono "NIEWŁAŚCIWĄ INTERPRETACJĘ PRZEPISÓW PRZEZ ORZECZNIKÓW", a Prezes Sadu Apelacyjnego K. Karpiński napisał, że nie można karać sędziów, którzy niewłaściwie interpretują przepisy (sic!)
  Ponieważ, sprawa WYKREŚLENIA Z URZĘDU !!!! widniejących nieprawidłowych danych wpisanych do Rejestru umożliwi mi ZWROT ZAGRABIONYCH UDZIAŁÓW o wielomilionowej wartości, a 200 sędziów postawi pod znakiem usunięcia ich z pracy - organy państwowe chronią ten proceder.
  Szanowni Państwo,
  Tak więc można okradać obywatela poprzez użycie tworu "kumoterstwa korupcyjnego" funkcjonującego w sądownictwie. Podkreślam, że korupcja w sądownictwie została zbadana przez zespół z Transparency Int Polska a raport w tej sprawie przekazany organom państwa w 2008 roku.
  Ponieważ Rejestr Przedsiębiorców jest otwarty dla publiczności ,
  zwracam się do Was szanowni BLOGERZY, o wysłanie wniosku do Rejestru Przedsiębiorców o wydanie kserokopii DOWODU świadczącego o SKUTECZNYM powołaniu prezesa Adolfa Quaglii wpisanego w dziale 2 w KRS 25405 w dniu 6 lipca 2001 roku.
  Jeśli nie otrzymają państwo takiego SKUTECZNEGO DOWODU lecz bełkot wypisywany przez prezesów sądów to sami się przekonacie jak wygląda ten SEKTOR WŁADZY.
  Pozwolę sobie podać nazwiska niektórych uporczywie trwających w błędzie pań prezes sądów: Dorota Kozarzewska, Kaja Angermann, Anna Gallas, Beata Waś, Ewa Malinowska, Agnieszka Owczarewicz, Danuta Brejtkopf, Katarzyna Kuć-Kwaśniewicz i zacytować ich twierdzenia : "W sądzie nie potrzeba przedstawiać oryginałów, wystarczy tłumaczenie, bo tłumaczenie ma WALOR, CHARAKTER, SENS, TREŚĆ, SZCZEGÓLNOŚĆ dokumentu oryginalnego." ...
  Zapewne wiedzą Państwo, że tłumacz przetłumaczy każdą treść nawet taką, że Kaczor Donald jest prezesem Orlenu...
  Pozdrawiam. Violetta Malcher - były 51% udziałowiec i prezes oraz twórca Centrum Mody w Nadarzynie
 • @Observator 13:22:18
  Szanowna Pani Violetto, dziękuję za przedstawienie tego casu, pokazującego, do jakiego stopnia groźny jest dla nas system sądowniczy w Polsce. Ten system nierzadko, a nawet bardzo często, służ do uprawomocniania przestępstw gospodarczych, do przejmowania cudzych firm i innych składników majątkowych. Nie może tak dalej być!

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 • Wspieram gorąco protest
  aż do skutku!
 • @prof.HKM 13:34:03
  Wielkie podziękowanie!
 • @Rebeliantka 13:31:24
  Wyrażam swoje poparcie dla działań jakie Pani p-odejmowała i podejmuje na rzecz przywrócenia elementarnej praworządności.
  Z Pani wywodu wywnioskowałem, że ma Pani bardzo trafną i precyzyjną ocenę stanu praworządności w Polsce i potrafi Pani przekonująco uzasadniać historyczne przyczyny tego stanu rzeczy.
  Ciekaw jestem Pani opinii na temat uwarunkowań geopolitycznych tej sytuacji w Polsce, Czy nie uważa Pani, że ta mafia polityczno-prawna zainstalowana w Polsce ma swe oparcie w strukturach międzynarodowych, które są zainteresowane jej trwanie i ochroną, bo ta mafia z kolei gwarantuje realizacje ich interesów w Polsce, kosztem Polski i Polaków(usługi świadczone sobie wzajemnie).
  Jeśli moje oceny byłyby prawdziwe, to mamy jako okaleczony Naród(okaleczony poprzez dekapitację patriotycznych elit i ogłupienie- oduraczenie dużej części społeczeństwa, które nie jest w stanie właściwie ocenić stanu Polski i swojego w nim interesu), bardzo trudne zadanie zmierzające do zmiany tego stanu rzeczy.
  Podejmując protest głodowy, proszę mieć na względzie interes Polski i Polaków, którym tacy szlachetni, mądrzy i odważni ludzie są potrzebni żywi i pełni sił fizycznych oraz intelektualnych.
  Szczęść Wam Boże.
 • @Rebeliantka 12:03:39. Nie wiedziałam kto przyłączył do protestu..
  ja tez tam powinnam być ale nie jestem w stanie przyłączyć do WAS..
  Ja o takim proteście sama myślałam w latach dziewiedziesiatych ale musiałam wracać do siebie.
  Sama doświadczyłam ohydne matactwa, w tym ukrecenie sprawy karnej przez medialnego/ziobrowego prokuratora Wojciecha Miloszewskiego, który od tego czasu awansował kilka razy.. POsowiecki system/czytaj ludzie/ takich wynagradzaja..
  lista łamiących prawo jest dłuższa, tak jak lista mataczy by przestępstwa swoich ukryć.
  Wiem jak pokrzywdzony doprowadzony do ostateczności człowiek potrafi być zdeterminowany...

  komunistyczny bastion pod wezwaniem pod fałszywa nazwa
  " wymiar sprawiedliwości" jest bezmiarem niesprawiedliwości, czyli usankcjonowana grupa przestępcza bezkarnie działająca od 1945 roku przeciwko narodowi polskiemu, opłacanym z podatków zniewolonego społeczeństwa.Narod polski jest zmuszony do utrzymywania swoich oprawców...
 • @35stan 14:02:05
  Bóg zapłać za szlachetne i wspierające słowa.

  Z całą pewnością znaczna część struktur polityczno-prawnych ma związki ze strukturami międzynarodowymi i działa na ich rzecz. To widać co najmniej "po owocach", czyli po orzeczeniach wydawanych w sprawach gospodarczych, politycznych, rodzinnych, itd.

  Zmiana stanu rzeczy jest niezwykle trudna, ale "któż, jak nie Bóg?". Stójmy przy Bogu i róbmy to, co należy.

  Głodujący będą mieli najprawdopodobniej opiekę lekarską, więc ryzyko powinno być zoptymalizowane. Wczoraj zobowiązałam się w publicznym oświadczeniu, że w razie pojawienia się jakichś niepokojących objawów zdrowotnych, przerwę bezzwłocznie głodowanie.

  Dziękuję jeszcze raz za komentarz
 • @Eclipse 14:19:28
  Dzięki za cenny, uzupełniający komentarz.
 • Rebeliantka@wobec tylu podziękowań, ...
  Byłaś wszędzie tam gdzie ktoś pomocy potrzebował.
  Teraz jest okazja aby tym samym odpłacić. Ludzka, mała rzecz.
  Żyjemy za "pożyczone", jak mawiała moja Babcia, mój wielki autorytet.


  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SV1jevof-B0
 • TU NIC SIĘ NIE ZMIENI !
  Czy nie rozumiecie Państwo że Polska jest krajem okupowanym ?

  Milion urzędasów, polityków, policjantów, sędziów i prokuratorów + bezpieczniacy poprzebierani za dziennkarzy zrobiło sobie z naszej Ojczyzny niewolniczą plantację.


  Ten milion pasożytów tak ustawił sobie system prawny i polityczny by móc ssać krew z pracujących obywateli i zagwarantował sobie dziedziczną nieusuwalność zabezpieczoną w konstytucji.

  Nigdy jeszcz w historii świata nie zdarzyło się (poza Islandią), by okupacja została zlikwidowana bez zastosowania przemocy.
  Kiedy to wreszcie dotrze do Szanownych Państwa, proszę o kontakt.
  Trykać głową w mur można, jeśli ktoś lubi, lecz jedynym efektem będzie ból głowy.
 • Krysiu- Rebeliantko
  Zapewniam z całego serca że popieram protest tak osobiście jak również w imieniu Ruchy Społecznego Nadzieja Zadłużonych. Jestem za daleko od Ciebie ale sercem, duszą i modlitwą jestem z Tobą. Będziemy nagłaśniać protest i jeśli się uda nam uczynić cokolwiek więcej to damy znać.

  Trzymaj się dzielna kobieto, w Tobie nasza nadzieja.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:07:23
  Zmiana jest trudna, ale możliwa, a przede wszystkim konieczna.

  A jeśli już mamy umierać, to w pozycji wyprostowanej!

  Defetyzm jest zabroniony!!!
 • @Schoppenka 16:19:03
  Będę się trzymać. Dziękuję za okazywaną serdeczną solidarność. Liczę na Waszą modlitwę.
 • @Rebeliantka 17:35:20
  Z całą sympatią, nawet jeśli zdołacie się tak naprzykrzyć fałszywemu świętoszkowi Gowinowi, że nakaże załatwić wasze jednostkowe sprawy tak jak należy, to niewolniczy system nadal pozostanie.

  Mnie chodzi o likwidację systemu a tego nie zrobi się głodówkami ani protestami.
  Czy mamy zasłaniać sobie oczy welonem fikcji i pobożnych życzeń ?
  Polska ma coraz mniej czasu.
 • @Ptasznik z Trotylu 17:51:26
  Czy wysłuchałeś wywiadu ze mną? Mi też chodzi o likwidację obecnego systemu. Jeśli masz inne metody działania na względzie, to zaproponuj je.
 • @Andrzej Słonawski
  Protest popieram. Ale głodówki nie popieram. Walczyć trzeba, ale nie w formie agresji na samego siebie.
 • @GPS 18:58:33
  spokojnie, dlatego z nią jesteśmy. choćby po to aby gwarantować ich bezpieczeństwo.
 • @Rebeliantka 17:58:30
  Ten system da się zlikwidować jedynie metodami "6/9" (9 lat dla tego kto o nich mówi , 6 lat dla tego kto o nich słucha), więc nie będę o nich opowiadał na tym forum.
 • @Ptasznik z Trotylu 21:28:43
  ;) Uśmiech z powodu dowcipnego sformułowania, ale bardzo smutny z powodu treści przesłania ;(
 • Pani Krysiu,
  Z najwyższymi wyrazami uznania dla Pani i osób biorących udział w proteście. Chylę nisko czoła przed tak niezwykłymi osobami. Poziom dewiacji wśród sędziów, prokuratorów czy urzędników państwowych osiagnął już szczyty a bezkarność ich mocno rozzuchwala. Po sędziach, prokuratorach, urzędnikach została dziś wyłącznie bardzo szumna nazwa podczas, gdy w rzeczywistości to zwykłe atrapy, za którymi kryją się często strasznie "małe osobniki", próbujące za wszelką cenę ukryć niskie poczucie własnej wartości, realizujące swoją małość poprzez wyjątkowo wrogą antyspołeczną interpretację prawa. "Mali ludzie", dzierżący władzę to dewiacje w najgorszym wydaniu.

  Wiem, jak ogromna siła drzemie w każdym słowie otuchy i poparcia. Umieszczam dziś info o Pani proteście na forum.gp24.pl, w usteckim temacie: gmina Ustka utopiła rolników i mieszkańców Grabna. Pani stanowisko doskonale opisuje realia słupsko-usteckiego, nazwijmy to "wymiaru" bo z przyjazną dla obywatela administracją państwa i sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Monika Wysokińska
 • @Rebeliantka 21:37:54
  Tak jak powiedziałem , świata nie zawojujecie tą akcją , bo cały system śmierdzi trupim jadem ale choćby nawet maleńka dziurka zrobiona w tym szambie też ma swoje znaczenie.

  Powodzenia.
 • @ikakinska 21:44:07
  Dziękuję za docenienie naszych wysilków, za podzielanie opinii o złym stanie sądownictwa, a także za upowszechnienie informacji o proteście.

  Bardzo dziękuję.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:02:16
  Dzięki piękne.
 • Trzeba poprosić telewizję TRWAM.
  Oni mają tam taki program interwencyjny.

  I Solidarnych z kamerami.
 • @Rebeliantka
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/78653,jeszcze-raz-kilka-informacji-o-akcji-przeciwko-destrukcyjnemu-funkcjonowaniu-organow-scigania-i-sadownictwa#comment_659055
 • @Ptasznik z Trotylu 22:02:16
  @Ptasznik z Trotylu 22:02:16
  Prawidłowe pytanie - Czy mamy zasłaniać sobie oczy welonem fikcji i pobożnych życzeń? Polska ma coraz mniej czasu", ale na NE są tylko pytania, czy JUŻ NIE JEST ZA PÓŹNO?". Działanie Rebeliantki naszej Hetmanki Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów jest realnym programem naprawy III RP przez poparcie zalegalizowania Sądów Przysięgłych z ławą 12 reprezentujących wszystkie warstwy społeczeństwa.
 • @circ 10:07:21
  i ?. Już byli, a trupa dziś pochowali (+)

  http://www.youtube.com/watch?v=R2rEhtxaGcE&feature=player_embedded

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY