Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

Dlaczego pan kłamie, komisarzu Niezdropa ?. To sierż. Andrzej Czajka bestialsko pobił D. Kloca !!!.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oficjalne stanowisko Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, podkom. mgr Daniela Niezdropa - Policjant z nagrania nie jest Andrzejem Czajką !!! -

 

 Czytelnikom przypominam oficjalny komunikat, jaki rozesłał podkom. Niezdropa, oficer prasowy KMP w Mińsku Mazowieckim.

"Wskazany przez Państwa policjant Andrzej Czajka z Mińska Mazowieckiego, jak sprawca pobicia uczestnika Marszu Niepodległości, opisywany jako ten który "bestialsko pastwił się" czy też "bestialsko skopał", nie jest osobą którą prezentują Państwo na zdjęciu na portalu vrota.pl, nie jest osobą która miałaby zachowywać się w opisywany przez Państwa sposób Podanie personaliów Andrzeja Czajki z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, narusza jego dobra osobiste i wizerunek policjanta. Jak już określiłem na wstępie, policjant prezentowany w mediach na nagraniu, nie jest Andrzejem Czajką z KPP Mińsk Mazowiecki Prosimy o sprostowanie bądź usunięcie nieprawdziwych danych.

Z poważaniem

podkomisarz Daniel Niezdropa

oficer prasowy KPP Mińsk Mazowiecki"

Jak pamiętacie, nie uległem naciskom Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, nie usunąłem notki, ani personaliów policyjnego bandyty. Zamiast tego zatelefonowałem do podkom. Niezdropa, i sprawę próbowałem wyjaśniać. Czego z tej rozmowy się dowiedziałem?. Ano dowiedziałem się że Andrzej Czajka, jest wzorowym policjantem pionu kryminalnego, wykonuje swoje zadania w zgodzie z przepisami prawa, nie toczy się przeciwko niemu żadne postępowanie, nawet dyscyplinarne, a nasze enuncjacje prasowe są dla niego krzywdzące, mogą nawet spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej, autora. 

/poniżej zarejestrowana rozmowa, którą część czytelników poznała/

                    

Gwoli przypomnienia, rozmowę przeprowadziłem 2 grudnia, natomiast tydzień wcześniej tj. 25 listopada 2011 r., Wydział Kontroli Wewnętrznej KSP, do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia skierował wniosek o wydanie z akt sprawy kserokopii dokumentów sądowych, w postępowaniu dyscyplinarnym. 

     

No i wreszcie możemy zarzucić podkom. Niezdropa, kłamstwo, posłużenie się nieprawdą, jako że trudno przypuszczać, iż kierownictwo Komendy, nic nie wiedziało o warszawskich wyczynach swojego pupila. Redakcja dziś pozyskała dokumenty które potwierdzają że :                                  

1. Andrzej Czajka jest policjantem KPP Mińsk Mazowiecki

2. To on, Andrzej Czajka dokonał aresztowania Daniela Kloca

3. To Andrzej Czajka, przykładny policjant z KPP Mińsk Mazowiecki, fałszywie oskarżył Daniela Kloca, o napaść na funkcjonariusza policji, tzn. na siebie

4. Andrzej Czajka złożył fałszywe zeznania przed Sądem, będąc pouczony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

     

Ponadto wyjaśniło się, kto odebrał akta, zamówione przez Daniela Kloca. Był to podinspektor Paweł Wasilewski, z Wydziału Kontroli KSP.

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Brawo Andrzej ! Co dalej?
 • @carcajou
  Wydział Kontroli KSP, KPP Mińsk Mazowiecki, Prezes Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia i Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Carcinka z kamerą. Cykl reportaży o podłych kłamstwach wymiaru niesprawiedliwości.
 • znakomita robota...
  * * *

  Policja broni swoich bandytów, którzy mieli wywołać zamieszki w czasie Marszu Niepodległości 11 Listopada...

  Czyli jak zwykle w PRL i w PRL-bis...

  *
 • @autor
  data rozmowy to chyba 2 grudnia a nie 2 listopada.
 • @ojciec i dyrektor
  jasne, poprawiam, pozdr.
 • @Andrzej Słonawski
  A ten Paweł Wasilewski to kto, po co i dla kogo odebrał kserokopie akt jeśli przeznaczone były dla kogo innego ? Też musi beknąć wraz ze swymi "zleceniodawcami"...

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
 • anonimowość Policji
  Z uwagą śledzę wydarzenia wokół Marszu Niepodległości.
  Widzę, że jedno się nie zmieniło od 1991 r kiedy składałem zawiadomienie do Prokuratury nt akcji grupy zamaskowanych, identycznie wyglądających antyterrorystów na Rynku wrocławskim. Anonimowosc Policji.

  Proszę sobie obejrzeć w sieci filmy z rozruchów londyńskich albo ostatniej demonstracji studentów - każdy "zomowiec" w pełnym rynsztunku ma duży (4-5 cm), wyraźny numer identyfikacyjny na kasku, litery i cyfry, żeby nie był za długi.
  To samo na relacjach z USA (ostatnie usuwanie demonstrantów z parku Zuccoti), choć numery ciut mniejsze.
  Umundurowany ma zawsze "blachę" z numerem na piersi, tajniacy w akcji też przyczepiają "blachę" na widoku.
  Tego się trzeba domagać.

  Policja nie ma prawa być anonimowa, bo to sprzyja bezkarności.
  Takie ubieranie i zdejmowanie kamizeleczki z napisem Policja, to już w ogóle skandal.
  W UK nawet supertajni, zamaskowani antyterrorysci mają przyczepione numery (jednorazowo przydzielane do danej akcji, żeby wrogowie nie mogli wyśledzić jego rodziny).

  Przecież na polskiej demonstracji któryś w pełnym rynsztunku podniesie kamień i zabije nim demonstranta, to można mieć 15 nagrań video, a i tak się go nie zidentyfikuje.
  To jest niedopuszczalny substandard.
 • @Autor
  Lista przestępców, czyli osób świadomie poświadczających nieprawdę, działających na szkodę postępowania karnego, jest coraz dłuższa.
  Brawo!
  Teraz jeszcze tylko casting na prokuratora który "dostrzega" że jest przestępstwo (bo jak to mówi A. Seremet, nawet w oczywistych sprawach prokurator jest niezależny, więc on - A. Seremet - "nic nie może zrobić"), i śmiało należy zawiadamiać o przestępstwie Daniela Niezdropy.
  Gratuluję,
  pozdrawiam!
 • Autor - Szacunek za dobra robote ...
  Kryja sie nawzajem, panuje zmowa milczenia i beda lgac, mataczyc bo przeciez tak funkcjonuja od lat, ale zeby przeczyc, ze Czajka to nie Czajka kiedy to Czajka zostal ujawniony na filmie jako policyjny bandyta to i ten caly podkomisarz Daniel Niezdroba jest czlowiekiem niewiarygodnym.
  Policjant nie klamie i nie mataczy nie uzywa grozb w odniesieniu do osoby, ktora ujawnila popelnione niejedno przestepstwo przez niby "wzorowego policjanta".
  Moze dobrze byloby sprawdzic rekord Czajki, ile razy sad skazywal na podstawie jego oskarzen.. Moze jest wiecej takich przypadkow a trzeba miec na uwadze, ze sad orzekl nawiazke w wysokosci 300 zl na rzecz Czajki od pobitej i falszywie oskarzonej ofiary .. Moze to jest dodatkowe wynagrodzenie.. moze warto pojsc tym tropem..
 • @Eclipse
  Musze poprawic sens jednego zdania w moim poscie powyzej

  " ze policjant nie powinien klamac i mataczyc oraz uzywac grozb w odniesieniu do osoby, ktora ujawnila niejedno przestepstwo popelnione przez niby "wzorowego policjanta".
  Rzecznik klepie jak katarynka, ze przeciwko Czajce nie jest prowadzone zadne postepowanie nawet dyscyplinarne, ale to nie swiadczy, ze nie bedzie- bo dowodow jest az nadto..dziwne, ze policja ktora ma obowiazek sciagac przestepcow tego nie widzi...
 • @autor
  doskonała robota :)
 • tak trzymać
  Szacunek dla pana.
 • @Eclipse
  "ze policjant nie powinien klamac i mataczyc oraz uzywac grozb w odniesieniu do osoby, ktora ujawnila niejedno przestepstwo popelnione przez niby "wzorowego policjanta"
  - uważam iż Andrzej Cz., nie miał zielonego pojęcia iż został sfilmowany. Zadziałała rutyna.
  Policjant przed Sądem, to tak jak byłoby stu świadków.
  Sąd kilka razy w uzasadnieniu wyroku, powołuje się na spójność jego wyjaśnień i materiału dowodowego.
  Cały proces oparty jest li tylko na jego zeznaniach zapisywanych w/g standardowej procedury, oraz celowo, błędnie zinterpretowanego "ostatniego słowa" oskarżonego Kloca, przez Sąd. Daniel Kloc nie przyznał się do winy, a jedynie wniósł o "pozytywne rozpatrzenie sprawy", nie przyznając się do popełnienia czynu zarzucanego mu w akcie oskarżenia,
  Pan Daniel, w na żadnym etapie postępowania, nie przyznał się do popełnionego czynu. Tak w trakcie postępowania przygotowawczego jak sądowego. Inaczej jak drugi z oskarżonych MN, Kloc stara się aktywnie uczestniczyć w procesie, zadaje pytania, uzyskując odpowiedzi nie na temat. Wnosi o uzasadnienie wyroku wraz z drugim skazanym, MN.
 • spytać komendanta
  Należy zapytać komendanta KPP w Mińsku Mazowieckim dlaczego niezdropa usiłuje kłamiąc ukrywać sprawcę przestępstwa tow. Czajkę.Uważam, że policja takich jak czajka powinna sama z własnej inicjatywy usuwać ze swych szeregów, a nie chronić ich jak czyni to ten osobnik nazywający się niezdropa.
 • @Andrzej Słonawski
  nalezy drazyc ten casus i nie cofnac sie, mimo, ze beda wytaczac ciezkie dziala tylko bedzie to malo skuteczne bo co dotychczas robia to jedno falszerstwo chca przykryc nastepnym. Czynia to w imie zle pojetej solidarnosci zawodowej typowej dla srodowisk policyjnych sadowych i prokuratorskich - ta sama kretacka mentalnosc.

  Macie poparcie uczciwej czesci spoleczenstwa nie tylko w Polsce ale i za granica i musi wreszcie nastapic przelom w panoszeniu sie ewidentnego zla, ktory jest utrzymywany z pieniedzy zniewalanego podatnika.

  Jestem nadal za tym, by sprawdzic rekord policjanta Czajki, moze ma wiecej niewinnych osob na sumieniu niz Pana Kloca. 300 zl nawiazki od niewinnej poszkodowanej przez sadyste ofiary napasci droga nie chodzi. Ciekawi mnie ile osob 11.11.2011 zostalo aresztowanych przez tego osobnika po uprzednim pobiciu, gdzie kamery przy tym nie bylo..
  Zdaje sie bandyta- policjant wedlug przelozonych " wzorowy policjant" mial uszkodzona reke i byl na zwolnieniu lekarskim. W przypadku Pana Kloca kopal noga w glowe, reki nie uzywal co widac wyraznie na filmie..
 • brawo
  Bardzo dobry artykuł, trzeba patrzeć na ręce tych k* państwowych!
  Ceterum censeo, iż precz z komuną!
 • Podziwiam cierpliwość potrzebną w rozmowie ...
  z tymi trepami.
  Nauczyli się nowej mantry:
  państwo demokratyczne, państwo prawa, niezależna prokuratura,
  państwo demokratyczne, państwo prawa, niezależna prokuratura.
  Funkcjonariusze z 11 województw brali udział w "akcji",
  a województw mamy 16.
  11 dzień 11 miesiąc 11 rok i gliny z 11 województw.
  Ki diabeł?
 • @Andrzej
  Daje 5 gwiazdek, że nie odpuszczasz. Szacun!
 • @Pitekantropus
  11.11.11.11. , a wszystko odbywało się pod kryptonimem -
  " OPERACJA NIEPODLEGŁOŚĆ "
 • podpalacz z Ochotniczej Straży Pożarnej
  Policjant Andrzej Czajka kojarzy mi się z PIJACZKIEM z OSP który za kilkanaście zł. dorabiając na tanie wino podpalał sąsiadom budynki a następnie jako pierwszy biegł gasić za co otrzymywał pochwały od przełożonych i stawiany był jako wzór do naśladowania
 • @Autor
  Gratulacje za dociekliwość i walkę o prawdę. Nie wiem na jakim etapie działania jest autor, ale może by poprosić Pana Pospieszalskiego (nim jego koniec w publicznej TV nastanie) by zrobił o tym materiał. Można zaprosić do studia rzeczników policji, jakiegoś prokuratora (może by w stanie spoczynku), osobę z NE, Rzecznika Praw Obywatelskich itp. Zdaję sobie sprawę, iż na takie działania jest trochę za wcześnie, ale obawiam się sprawa nawet jak się wyjaśni to opinia publiczna się o tym nie dowie. Nowy Ekran spisał się kapitalnie, ale trzeba zarazę tłumić w zarodku, bo jak każdy z nas się domyśla, takich spraw w niedalekiej przyszłości będzie dużo więcej, tylko bardziej ukrywanych i zakłamanych. I domagać się poniesienia konsekwencji karnych, służbowych i jakie tylko są możliwe od wszystkich zaplątanych opisywaną aferą urzędników państwa. Dla łamania prawa nie może być nawet grama pobłażliwości.
 • @Bania
  o podpalaczach, prowokatorach, spalonych radiowozach i samochodu TVN, będzie w następnej sadze. I promise !!!. Są materiały.
 • Kiedy instytucja mataczy
  .
  Sądy już padły pod względem zaufania społecznego (świadomej jego części), teraz przychodzi kolej na Policję. Myślę że bardziej należy się skupić na swobodzie ewidentnego mataczenia instytucji jakie odbywa się za nasze podatki. Nie jest to przypadek a pełna świadomość wypełniania odgórnego polecenia, lub w ogóle znanej im, faktycznej roli policji,
  która tak się pokazała w Marszu Niepodległości.

  Nie jest to odosobniony przypadek, a pokazywanie się rzeczywistego celu instytucji jaką jest policja. Pragnę też zwrócić uwagę, na ich świadomość bezkarności, która nie powstała „wczoraj” a jest wiedzą z wielu lat pracy.

  Władza opiera się na kilku filarach. Rozpoznać je można po faktycznej bezkarności, ukrywanym działaniu ponad prawem. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę kiedy taki przypadek jawnej bezkarności wyłazi na światło dzienne, i wyciągać wnioski o całej instytucji, jej metodach i celu wynikającym z działań.
 • @Multimir
  .
  I coś świeżego, na wsparcie mojego wywodu.

  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/44594,brutalne-gwalty-w-katowicach

  Dodam też, że jakiś pech mnie prześladuje, bo tuż po moim komentarzu,
  ten ciekawy post został usunięty z "polecanych" w niebyt niewidoczności.
  Szkoda.
 • Prawda o wymiarze sprawiedliwości państwa polskiego
  jest taka że mogą zrobić z każdym co chcą i się z tego wymigają. Ba, z ofiary zrobią kata.
 • Czyli co
  ten policjant z akt sądowych to uczciwy i wzorowy funkcjonariusz. Z filmu wynika że Daniel Kloc został potraktowany bestialsko przez funkcjonariuszy ale według oficera prasowego ten atakujący Dariusza Kloca na zdjęciu to nie ten z akt...

  może więc ten film nagrany na którym widać jak policjanci pastwią się nad Dariuszem Klocem nie dotyczy w ogóle tej sprawy?
 • @eugen
  Film jest dowodem załączonym do apelacji pełnomocnika procesowego Daniela K. w której jasno stwierdzony jest udział policyjnego bandyty A. Czajki.

  " (...) Materiał ten całkowicie również podważa zeznania świadka Andrzeja Czajki cytowane na wstępie apelacji. Po pierwsze pokazuje on, że wbrew zeznaniom tego policjanta, funkcjonariusz ów był tylko w cywilnym ubraniu bez żółtej kamizelki. Przede wszystkim zaś, film ten przedstawia jak policjant ten atakuje Daniela K. gazem, a następnie kopie go wielokrotnie w głowę."

  Pani mecenas pominęła chyba przez nieuwagę fakt, iż przed użyciem gazu wobec Daniela K. Andrzej czajka uderzył go pięścią w twarz, kiedy Daniel. K. zatrzymał się po wydanej komendzie "Policja" za wyłomem budynku. To był początek bestialskiego zachowania Andrzeja Czajki, wobec zatrzymanego, na skutek komendy, uczestnika Marszu niepodległości.
 • @Andrzej Słonawski
  http://www.wykop.pl/ramka/966439/zeznania-andrzeja-czajki-agresywnego-policjanta-z-11-11/
 • @Andrzej Słonawski
  Szczerze to nic z tego nie rozumiem. Ktoś tu kręci i kłamie jak szewc. Albo jest to nieporozumienie. Ale i tak jeżeli jest to nieporozumienie to Policja powinna starać się sprawę wyjaśnić a nie stosować metodę jak nie pałką go to kijem. Jeżeli jednak tak robi to ma jakiś głębszy cel.

  Może ten z nagrania to nie ten co w aktach, a Daniel Kloc zaatakował policjanta wcześniej. Taka wersja wydarzeń też może być. A może to nagranie to w ogole nie jest nagranie, bo pan prasowy oficer twierdzi że on nic nie musi.
 • @eugen
  Daniel K. jest niewinnie i bez-powodu "oprawionym" przez policję człowiekiem. To są fakty, a nie swobodne dywagacje. Nie był ani przed, ani po zarejestrowanym wydarzeniu zatrzymywany, legitymowany, kontrolowany, na ulicach Warszawy, ani innych miast. Z kart karnych wynika iż zatrzymany był do kontroli za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
 • @Autor
  Wciąż mam wątpliwości, że to A. Czajka był tym, który pobił Daniela. Na pewno osoba o tym nazwisku dokonała aresztowania, a potem złożyła oszczercze zeznania i kłamała przed sądem. Tylko, że na filmie osoba kopiąca Daniela po głowie nie aresztuje go. Robi to inna osoba w żółtej kamizelce, która pojawia się pod koniec całego zajścia. Ten bandzior po prostu zostawił Daniela temu w żółtej koszulce i pobiegł dalej. Wniosek taki, że Andrzej Czajka nie mógł być tym, który bije. No chyba, że umówił się z tym drugim, że to aresztowanie bierze na siebie. Tylko tak mogę tą zagatkę zrozumieć.
 • @Andrzej Słonawski
  W takim razie kogoś powinno wysłać się na obserwację do szpitala psychiatrycznego... i to nie jedną osobę... psychopaci i socjopaci mają tą wyraźną cechę że są patologicznymi kłamcami. A tutaj zaczyna jasno wynikać z dowodów/faktów że ktoś notorycznie i patologicznie kłamie.
 • @Autor
  praca powoli, ale wre.
  [http://wokanda.nowyekran.pl/post/44558,szanowny-pan-dr-ryszard-opara-list-otwarty]
  [http://wokanda.nowyekran.pl/post/44684,przedawnienie-przestepstwa-na-sluzbie-bezkarnosci-wladz-rp]
  Pozdrawiam,
 • @eugen
  proszę zwrócić uwagę na treść notatki służbowej Andrzeja Czajki. Pisze on w niej -
  "... z innymi policjantami umundurowanych żółte kamizelki odblaskowe z napisem policja, ... "
  , nigdzie, w całej dokumentacji sądowej, Andrzej czajka nie zeznaje aby był odziany w kamizelkę odblaskową.

  Natomiast Redakcja, posiada film spod Hotelu MDM, na których ta sama grupa policjantów, przebiera się w kamizelki, wychodząc z tłum na PL. Konstytucji.

  Jest tam Andrzej Czajka, ubrany tylko w brązową kurtkę, bez kamizelki.
 • @Andrzej Słonawski
  Najpewniej o to mu chodziło w składaniu fałszywych zeznań:

  Ja to ten w kamizelce, ten co kopał to:

  plan a: nie było takiego człowieka
  plan b: był, ale jest to NN mężczyzna, tzw. nieznany sprawca

  I tak tez było, że częśc policjantów-prowodyrów była przebrana za 'nieznanych sprawców', druga część była w kamizelkach..

  Rozwiązaneim zagadki byłoby dotarcie do tego policjanta w kamizelce, łatwo jest go zidentyfikowac z uwagi na średni wzrost i krępą budowę ciała.
 • @OHV
  Czyli on to nie on.

  A może jak on nie ma kamizelki to nie jest on policjant tylko on nie policjant. A prawo jest takie że jak on nie policjant to nie liczy się jako on policjant. Nie wiem jak coś takiego określić. W jeżyku prawniczym. Ale jedynie takie rozwiązanie wydaje się "logiczne".
 • Władze
  posługuję się prowokatorami - kłamcami, dlatego nie spada im włos z głowy, bo to jest dosłowna twarz władzy.
 • @Kazek39
  Właśnie, to jest prawdziwa twarz tej władzy.
 • @Andrzej Słonawski
  http://www.youtube.com/watch?v=_Qxy40ejezE&feature=player_embedded
 • @eugen 12:17:52
  Witam, jestem prawnikiem praktykującym, ale brzydzę się adwokatami i radcami prawnymi, prowadzę Kancelarię Doradcy Prawnego - na temat KPP w Mi ńsku Mazowieckim i osłaniających ich prokuratorów, oraz kilku sędziow mam wiele "kwitów", walczę z tym badziewiem od roku 2006, ostatnio coraz bardziej skutecznie, wszystkich pokrzywdzonych przez tzw. "wymiar sprawiedliwości "w Mińsku Mazowieckim" zapraszam do współpracy - krzysztofmaciag1951@o2.pl. Jeżeli do największych afer w tym mieście ani CBA, ani CBŚ, ani ABW nie korzystało z pomocy mińskich ""stróżów prawa " to chyba o czymś świadczy, przede wszystkim o totalnej korupcji mińskich szmat

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY