Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 1094 komentarze

Dość

Andrzej Słonawski - Prezes Fundacji "NowyEkran", Szef "Grupy Obywatelskiego Sprzeciwu"

udało się skazanej ofierze „policyjnego psychopaty”, otrzymać wyrok wraz z uzasadnieniem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu wczorajszym ekipa reporterów Nowego Ekranu, pomagała Danielowi K., ofierze bestialskiego pobicia w dniu 11 listopada 2011 r., w uzyskaniu wiedzy na temat sposobu pozyskania dokumentów z akt postępowania X K 994/11.

 Fakt dochodzenia przez pobitego Daniela K. praw procesowych, wywoływał co u niektórych, jeśli nie salwy śmiechu, to przynajmniej „nie skrywany rechot”.Po wielu wspólnych staraniach, udało się skazanej ofierze „policyjnego psychopaty”, otrzymać wydany w dniu 13 listopada 2011 r. wyrok wraz z uzasadnieniem.

 

 Jakkolwiek zapadły wyrok w stosunku do ofiary, dwa dni po bestialskim pobiciu, budzący społecznie uzasadniony sprzeciw, można tłumaczyć brakiem wiedzy Sądu, na temat faktycznych okoliczności zdarzenia, jako że zapadł w oparciu o kłamliwe zeznania policjantów, w tym procesie uznanych za poszkodowanych, to napisanie jego uzasadnienia już w obliczu pełnej wiedzy, wskazuje na dyspozycyjność, lub też na celowe mataczenie roli prawdziwej ofiary, Daniela K.

W uzasadnieniu podpisanym przez SSR Iwonę Konopkę, można min. przeczytać;

     

 

„Wtedy do Daniela Kloca podszedł funkcjonariusz Andrzej Czajka, który chciał dokonać jego zatrzymania. Podczas tej czynności Daniel Kloc zaczął się szarpać z funkcjonariuszem, był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, gdyż chciał zbiec. Wobec D. Kloca funkcjonariusz policji Andrzej Czajka zastosował środki przymusu bezpośredniego/to ten bestialsko pastwiący się nad p. Danielem/

 „ Nadto Sąd zwrócił uwagę, iż wskazany świadek podawał, że zachowanie oskarżonego D. Kloca było agresywne, podczas gdy sam oskarżony w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że jego zachowanie polegało na odepchnięciu ręki funkcjonariusza. Sąd tym samym dał wiarę zeznaniom pokrzywdzonego, który rzetelnie przedstawił przebieg zdarzenia i zdaniem Sądu nie miał interesu w tym, aby wyolbrzymiać zachowanie oskarżonego D. Kloca. Zwrócić, bowiem należy uwagę, że A. Czajka wykonywał w czasie zatrzymania oskarżonego obowiązki służbowe, podczas gdy sam oskarżony podejmował wszelkie działania do tego, aby nie zostać zatrzymanym”

„Zdaniem Sądu fakt, iż wyjazd był zorganizowany, (…) świadczy o tym, że potencjalne starcie z grupą przeciwną, czy też z funkcjonariuszami policji nie miała charakteru deklaratywnego, a było celowo zaplanowane.”

Wskazać jednak trzeba, że to, że przy oskarżonym Danielu Kloc nie został znalewżiony żaden przedmiot, który mógłby zostać wykorzystany w starciu z grupą przeciwną, nie świadczy w żadnej mierze, że oskarżony D. Kloc maiwnie przybył do Warszawy. Zwrócić, bowiem należy uwagę, że – jak już zaznaczono – wyjazd był zorganizowany, a jego uczestnicy musieli przebyć długa drogę, aby wziąć udział w przedmiotowym marszu”

„Należy nadto stwierdzić, iż zeznania pokrzywdzonych /policjanci Andrzej Czajka KMP Mińsk Maz. i Jarosław Michalik z KP Warszawa Włochy/ w zakresie zachowania oskarżonych tuz przed zatrzymaniem, a polegające na agresywnym szarpnięciu za ubranie A. Czajki, przez oskarżonego D. Kloca i odepchnięciu ręki J. Michalika przez oskarżonego M. Nowogrodzkiego jest zbieżne i koresponduje co do zasady z wyjaśnieniami oskarżonych w tym fragmencie. Sąd w całości uwzględnił zeznania pokrzywdzonych. 

                                                                                                                                                                                         Do mniej wnikliwych czytelników, zwracam się o zestawienie podanych powyżej wywodów sędzi X Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia, Iwony Konopki, z faktycznymi „ i prawem uzasadnionymi czynami” poszkodowanych policjantów – Andrzeja Czajki i Jarosława Michalika.

 

 

KOMENTARZE

 • Kłamliwe bestie w togach...
  to napisanie jego uzasadnienia już w obliczu pełnej wiedzy, wskazuje na dyspozycyjność, lub też na celowe mataczenie roli prawdziwej ofiary, Daniela K.
  =================

  Uzasadnienie przecież jest sporządzane na posiedzeniu, odczytane publicznie i zaprotokołowane....Nie wierzycie? Na 100% jest tak napisane w protokole i SĘDZIA TO PODPISAŁA!!! A faktycznie z reguły NIGDY tego SĄD nie czyni jednak tak zapisuje...w protokole...

  Pozdrawiam
 • IWONA KONOPKO/ KONOPKA
  IWONA KONOPKA - może warto zapamiętać? Może trzeba? Pewnie otrzyma jakieś ministerstwo pod swoje "władanie" - zasłużyła! No, może tylko departament...? Śledźmy karierę IWONY KONOPKI!
 • @autor@
  jest to wszystko literalnie przepisane z
  "Uzasadnienie
  na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, Sąd ustalił następujący stan faktyczny."
  Mamy pełny materiał z akt sprawy, na razie w fotokopiach.
 • horror
  Jak się czyta to uzasadnienie to się zastanawiam czy jako obywatele jesteśmy jeszcze podmiotami czy już tylko bydłem , z którym się nikt nie liczy ? Czy ta sędzina nie może być poddana badaniom przez psychiatrów ?
 • @Andrzej Słonawski- sfingowane procesy jak za czasow stalinowskich,
  gdyby mogli to bylaby wyzsza kara za niepopelnione winy..Z ofiary czynia osobe winna, przestepce a z policyjnego sadysty poszkodowanego. Nie jedna sedzia Konopka zreszta, jest ich na peczki w calej Polsce, to samo dotyczy prokuratorow..Tak zostali wytresowani..a porzadnych prokuratorow w sile wieku wysyla sie na emeryture jak panowie Swieczkowski i Barski.
 • @Andrzej Słonawski
  Jeszcze jedno - nie slychac nic o studencie, ktory ma zlamana reke przez bandyckich policjantow, za niesienie polskiej flagi co rowniez bylo uwiecznione na filmie przez blogiera. Nie podejmujecie tego przypadku?
 • @Eclipse
  i owszem, czekamy na wezwanie z prokuratury.

  http://www.youtube.com/watch?v=__eWjiDwN1E&feature=channel_video_title
 • @Andrzej Słonawski- dzieki za odpowiedz, robicie dobra robote - trzeba pomoc
  niewinnym a tym samym ujawnic sadyzm policji i sedziow.
 • Nie wiem czy się śmiać czy płakać
  „Zdaniem Sądu fakt, iż wyjazd był zorganizowany, (…) świadczy o tym, że potencjalne starcie z grupą przeciwną, czy też z funkcjonariuszami policji nie miała charakteru deklaratywnego, a było celowo zaplanowane.”
  Wskazać jednak trzeba, że to, że przy oskarżonym Danielu Kloc nie został znalewżiony żaden przedmiot, który mógłby zostać wykorzystany w starciu z grupą przeciwną, nie świadczy w żadnej mierze, że oskarżony D. Kloc maiwnie przybył do Warszawy. Zwrócić, bowiem należy uwagę, że – jak już zaznaczono – wyjazd był zorganizowany, a jego uczestnicy musieli przebyć długa drogę, aby wziąć udział w przedmiotowym marszu”

  Ten fragment to istne curiosum pod każdym względem i jako taki powinien być rozpowszechniony na każdej uczelni kształcącej prawników.
  Otóż we fragmencie tego uzasadnienia czytamy ni mniej ni więcej, że uczestniczenie w jakimkolwiek LEGALNYM zgromadzeniu (będącym niezgodnym z preferowaną linią polityczną rządzących) jest tożsame z zamiarem uczestniczenia w chuligańskich ekscesach. I w tych okolicznościach prawa obywatelskie odnośnie takiego człowieka z chwilą wejścia do autobusu zostają mu obligatoryjnie cofnięte. Tylko dlatego że :
  "..wyjazd był zorganizowany, a jego uczestnicy musieli przebyć długa drogę, aby wziąć udział w przedmiotowym marszu”.
  Nie ważne czy ktoś brał udział w starciach z policją i czy miał przy sobie jakiekolwiek "niebezpieczne narzędzia". Bo sama obecność w pobliżu miejsca zdarzenia już dawała asumpt "stróżom prawa" do skatowania człowieka.

  No cóż, najwidoczniej za każdym razem wychodząc z domu należałoby się pożegnać z bliskimi (nawet udając się po pieczywo do pobliskiego sklepu).
  Bo a nuż znajdziemy się w podobnym miejscu i padniemy ofiarą albo bandyty rabującego kasę. Albo bandyty - policjanta.
  Tego nawet w poprzednim ustroju nie praktykowano :)
 • @w.red
  "Nie wiem czy się śmiać czy płakać" - pani sędzia Iwona Konopka popisała się w dalszych fragmentach uzasadnienia min. "nie chcąc być zatrzymany, zaczął uciekać, ... ", (...) wówczas złapał funkcjonariusza za rękaw kurtki, chcąc się uwolnić i z "uścisku" i uciec." - dotyczy to drugiego ze skazanych, który widząc co robią z kolegą, nie chciał dzielić jego losu.
 • Czyżby PO organizowało 3 miesięczne kursy dla bolszewickich sędziów — wzorem bandytów z PPR?
  * * *

  Buta tej schamiałej sędziny — jest wręcz niewiarygodna!

  To nie pierwszy „wyskok” tej biednej chorej i schamiałej kobiety. Jej łask doświadczył również znany filozof prof. Władysław Wolniewicz, którego pani sędzia Konopka potraktowała podobnie jak Daniela Kloca, ale oddajmy głos poszkodowanemu:

  – Wracając w styczniu 2002 r. z sympozjum w Toruniu, zostałem w pociągu okradziony. Policja – działając nadzwyczaj sprawnie – odzyskała większość skradzionych rzeczy i zatrzymała na dworcu dwóch złodziei. Na rozprawę w tej sprawie zostałem wezwany w charakterze świadka. Co mnie uderzyło już na początku rozprawy, to to, że prowadząca sprawę młoda sędzia Iwona Konopka odnosiła się z nadzwyczajną uprzejmością do obydwu opryszków, natomiast mną zaczęła opryskliwie komenderować, pouczając, że usiadłem w złym miejscu i co powinienem robić. Ja to zmilczałem. Prowadząca rozprawę przystąpiła do sprawdzania personaliów oskarżonych. Wówczas jeden z nich oznajmił, że leczy się na chorobę alkoholową.

  Pani Konopka zareagowała natychmiast, zarządzając przerwanie rozprawy, podsądnego bowiem należy skierować do badania psychiatrycznego.

  —————
  Cytat za: http://bombardier.nowyekran.pl/post/41737,czy-sedzia-moze-byc-kryminofilem

  *
 • @w.red
  "..Jestem pełen uznania dla sądu, pani asesor Iwona Konopka, w trakcie mojego procesu mianowana sędzią sądu rejonowego, wykazała się kulturą prawną, dużą dociekliwością i rzetelnością prowadząc postępowanie. Sekundowały jej w tym dwie panie ławniczki.."
  http://www.prawica.net/node/14028

  Ot i cymes :(
  I jak teraz postrzega Pan Panie Romualdzie tą Panią ?

  (zapytał bym gdybym mógł). Toż to albo skrajny przykład dyspozycyjności, albo matołectwa i niechlujstwa.
 • Bloger Cameel, swietny, znany już reporter
  nie wie nawet, że jadąc autokarem z Opola nie" naiwnie" przybył do Warszawy.
  Załapał sie bowiem ten bloger na wyjazd zorganizowany, jechał długo. wymęczył się niemiłosiernie po to tylko, aby wziąć udział w zaplanowanym starciu z policja, a nie w jakimś tam wymyślonym marszu.
  Oczywiście, że miał przy sobie narzędzie do lania po łbach policjantów - a aparat fotograficzny to co ?
  Zresztą, nawet jakby tego narzędzia nie miał to i tak wiadomo po co jechał, przypomnijmy - w grupie zorganizowanej, autokarem.
  Biedak nie spotkał na swojej drodze żadnego policjanta niestety, bo jakby spotkał to by tak dowalił, że może nawet rekę by mu złamał .

  Czytam to uzasadnienie i myślę, że mi się śni :)Nie do wiary, do rozpowszechniania.
 • @Andrzej Słonawski
  Dlatego napisałem że nie wiem czy śmiać się z głupoty pani sędzi czy płakać nad sq.. wymiaru sprawiedliwości.
 • @Andy-aandy 14:45:22
  Szkoda, że nie napisał Pan na jaką karę przez w/w asesor sądową (wtedy była jeszcze asesorem) został ukarany Pan Profesor Władysław Wolniewicz jako ofiara przestępstwa?
  Sądzą pewnie czytający ten wpis, że chyba coś się mi pomyliło?
  Nie!- Profesor Wolniewicz jako ofiara przestępstwa został wtedy ukazany(!!!!) grzywną w wysokości 6 tyś. złotych za ZNIEWAGĘ SĄDU w osobie asesor, której nie podobała się nieskrywana buta okazana przez Pana Profesora wyrażająca się nieprzybyciem na sprawę sądową:
  http://www.adwokatura.krakow.pl/index.php5?id=728
  Przypadek Pana Profesora W.Wolniewicza wpisany jest w wyżej zamieszczonym linku pt. "Pokrzywdzony na celowniku".
  Co tu jeszcze dodać do tego?
  Sami Państwo oceńcie.

  Pozdrawiam.

  AdNovum
 • Ta kobieta
  Ta kobieta w todze powinna natychmiast zostać wyrzucona z palestry. Natentychmiast!
 • Krótko, po góralsku
  Ja pierdolę!
 • @Wiejski Organista
  Sędzinę?

  Godne podziwu poświęcenie. Chyba bym nie mógł się zmusić.
 • .
  Przeczytałem uzasadnienie i jestem zdania, że jednak niezbędnym jest poddanie sędziny badaniom psychiatrycznym.
 • @OHV- nie ona jedna Iwona Konopka pisze niedorzeczne uzasadnienia
  Jest ich wiecej zadufanych w sobie prymitywnych bezkarnych osobnikow, rozpiera ich wladza moznosc ponizenia, sponiewierania.
  Tak postepuja psychopaci a nie normalne osoby. Prawy czlowiek nie przypisuje wymyslonych przez jego chora wyobraznie zlych intencji innym by swiadomie szkodzic.
 • Lista sedziowskich lajdakow...
  Konopka - spokojnie wpisujemy ja na liste sedziowskich lajdakow. Tuz za Walczakiem...Spisane zostaja czyny i wyroki.....
 • Kilka rzeczy:
  1) Dlaczego tego tekstu nie ma na SG?

  2) Pewnie znane są wam inne przypadki wyroków tej sędziny? Np opisany tu: http://www.aferyprawa.eu/Sady/PRL-szaleje-w-sadach-i-prokuraturze-wsrod-niezdekomunizowanych-polskich-sedziow-coraz-czesciej-daje-o-sobie-znac-brak-obiektywizmu-i-jawna-stronniczosc-2891

  3) Jednak ta sama sędzina uniewinniła Szeremietiewa: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20081028&typ=po&id=po42.txt

  4) "Panie Boże daj mi cierpliwość bo jak mi dasz siłę to ich wszystkich rozp...."

  5) To kto pierwszy opublikuje adres zamieszkania policjanta Andrzeja Czajki i sędziny Iwony Konopki? Oczywiście po to aby móc złożyć pozew np. o niszczenie reputacji państwa i jego instytucji. Absolutnie nie mam na myśli jakichkolwiek samosądów lub czegoś podobnego ;-)

  Andrzeju, robisz naprawdę świetną robotę!!! Pozdrawiam!
 • tak jest!
  Uważnie śledzimy rozwój kariery sędziny Konopki i dzielnego policjanta Czajki z Mińska Mazowieckiego!
 • 17 sekunda filmu, ....
  „Wtedy do Daniela Kloca podszedł funkcjonariusz Andrzej Czajka, który chciał dokonać jego zatrzymania. Podczas tej czynności Daniel Kloc zaczął się szarpać z funkcjonariuszem, był agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń, gdyż chciał zbiec. Wobec D. Kloca funkcjonariusz policji Andrzej Czajka zastosował środki przymusu bezpośredniego ... ."
 • @Andrzej Słonawski
  "– wyjazd był zorganizowany, a jego uczestnicy musieli przebyć długa drogę, aby wziąć udział w przedmiotowym marszu..."

  i:

  „Zdaniem Sądu fakt, iż wyjazd był zorganizowany, (…) świadczy o tym, że potencjalne starcie z grupą przeciwną, czy też z funkcjonariuszami policji nie miała charakteru deklaratywnego, a było celowo zaplanowane.”

  czyż nie powinno się zatem poszukiwać wszystkich którzy dojechali na ten marsz z daleka, aby im podobne wyroki w prezencie na Mikołaja pod choinkę podrzucić... kilkanaście tysięcy nawiązek by się wykluło... albo kilkadziesiąt... po 300 od łba i sprawa premii na święta dla jednej grupy społecznej załatwiona... to sarkazm i ironia oczywiście... mam wrażenie, że ten człowiek został skazany nie za udowodnione postępowanie a za uprzednie przekazy medialne i nagonkę prasową, do której się ten wyrok dopasował jak puzzle.
  Kłaniam się nisko i pozdrawiam. tam gdzie kończy się ślepota Temidy zaczyna się tumidajstwo... obrzydliwa twarz totalitaryzmu.
 • Autor
  Mnie się to kojarzy z Birkutem i "Kapelą cygańską".
 • @PaSkut i Łażący Łazarz
  Prognozy kariery sędziny Konopki w niczym nam nie pomogą. Uważam, że w przypadku tak ważnej osoby jak Sędzia, szczegółowy życiorys już dawno powinien być opublikowany (Łazarzu, Łazarzu!) ze szczególnym uwypukleniem koligacji rodzinnych oraz procedury przyjęcia na studia prawnicze (która woła o pomstę do nieba!).
 • @
  Wygląda na to, że nagłośnienie przypadku bestialstwa milicji(jednak !) spowodowało taki właśnie obrót sprawy; zwyczajna obrona. Martwię się o tego chłopaka z Łodzi, któremu milicyjni bandyci połamali rękę.
  Uzasadnienie wyroku, to z kolei przykład debilizmu. Kandydaci na sędziów powinni być poddawani testom na inteligencję.
  Poza tym, są to kolejne przypadki świadczące o powrocie do praktyk peerelowskich i nazistowskich; sądownictwo na usługach władzy. Można przytoczyć długą listę przykładów.
  To się prosi o międzynarodowy trybunał.
 • szok
  Nie dziwię się - ręka chyba drży na klawiaturze? Np.:

  "Wskazać jednak trzeba, że to, że przy oskarżonym Danielu Kloc nie został znalewżiony ..."

  znaleziony powinno być i rozpoczynającego " brak
 • Krzywoprzysięstwo policjantów
  Czy ktoś zamierza zgłosić do prokuratury, że policjanci kłamali w sądzie czyli dopuścili się krzywoprzysięstwa
 • cóż
  Tak się dzieje tylko i wyłącznie dlatego że obywatele tego faszystowskiego państwa maja utrudniony dostęp do broni palnej

  taka sędziowska ku..wa dobrze by się zastanawiała jeśli by wiedziała że może za taki "wyrok" dostać wieczorem ołowicy to samo dotyczy tego zomowca któremu ktoś kiedyś w prezencie zrobi nowy otwór w czole

  czego z całego serca tym sukin... nom życzę
 • Do DK
  Panie Danielu,
  taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca i przykro mi, że dotyczy ona właśnie pana.
  Jest pan interesującym mężczyzną, jednak niestety - okoliczności były mało sprzyjające...
 • głowa do góray
  przyjdzie taki czas gdy wszyscy wrogowie Polski i Polaków zapłacą za swe zbrodnie a co najmniej będą musieli uciekać za granicę jak Stefan Michnik i Wolińska
 • duże złodzieje i słabi panowie
  "Duże złodzieje małe wieszają"

  ale

  "Bez kasków są panowie dzisiaj, bez kasków. Słabo."
 • @Eclipse
  radził bym zobaczyć czy ten policjant nie jest przypadkiem z Krakowa i ma 25lat, warto sprawdzić, bo przeprowadziłem małe śledztwo i porównałem zdjęcia z nagrania ze zdjęciami z portalów społecznościowych np nk. może znajdziecie tego kata.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

MOJE KOMENTARZE

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY